1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. DERS ALAMADIK, ONLARA AYAK UYDURDUK!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

DERS ALAMADIK, ONLARA AYAK UYDURDUK!

A+A-
Beceremedik yine!  Tuzağa düştük! Onca uyarılarımıza rağmen   1996 yılında olduğu gibi hiçbir şeyden ders almamışcasına yüzümüze gözümüze bulaştırdık. Adamların istediği her şeyi yapmak için el birliği ile destek verdik.Sonuçta sınıfta kaldık.
Onlara verilecek en güzel cevap;   taraftarın sadece takımını sonuna kadar desteklemesi ve ilginç pankartlarla , sloganlarla  protesto etmesi değil miydi?  Futbolcularımızın görevi; ‘sizi şampiyonluktan işte böyle ederiz ve intikam bu şekilde alınır’  biçiminde olmalı değil miydi? Yöneticilerimizin; onların kışkırtıcı   demeçlerine aldırmaksızın,     camiasını ve futbolcusunu sürekli olaylara kulak tıkama yönünde motive etmesi gerekmez miydi ? Hadi onlar adam  değil ! Kabul … Ama   tüm provokasyonları yapacaklarını anlamak   çok mu zordu ? Onlardan tıpkı 1996 yılında olduğu gibi başka ne beklenebilirdi? Ne yaptık bizler ? Ayak uydurduk onlara ! Hatta ileri gittik ve biz başka şeylerle uğraşırken onların futbol oynamasına müsaade edip istedikleri sonuçla sahadan çıkmalarına sebebiyet verdik. Alanzinho’nun dediği gibi çok gerildik!Demek ki teknik heyetimiz de   futbolcularını psikolojik olarak maça tam manasıyla hazır hale getirememiş!  Yani 1996 yılının üzerinden bunca seneler geçmiş olmasına rağmen , kaldı ki şampiyonluk iddiamız yokken bile   ders çıkaramadık geçmişten ! Ben karşımdakini adamsa muhatap alırım diyebilirdik oysa! Emre kim ki(!) o bücür boyuyla, tribünden   sahadaki futbolcumuza,  yetmedi başkanımıza kadar bizi istediği çizgiye çekmeyi başardı !Benim Başkanımın Fenerbahçeli   futbolcuyla ne işi olabilir ? Ahlaksız ve provokatör oyuncuların seviyesine   inmek kendisi ve camiasını küçültmek değil midir? Bu olayların bu hale gelmesinin baş müsebbibi elbette Fenerbahçe’nin koluna girmiş siyasiler , federasyon ve kurullarıdır. Ama biz 1996 yılında da Fenerbahçe’nin koluna giren siyasileri , federasyonları görmemiş miydik ? Bu federasyondan ne bekliyorduk? Sayın Demirören’ in birileri adına bazı   işleri yerli yerine, kendi bildikleri ve istekleri doğrultusunda oturtmak için görevli geldiğini nasıl unuttunuz ? 
Elbette yaşananların baş sorumlusu Trabzonspor taraftarı değildir. Fenerli çirkefleri herkes biliyor ! Onun için onlara diyecek başka bir şeyim yok. Tüm bu işlerin asıl sorumlusu ‘balık baştan kokar’ misali ülke futbolunu sözde yönetenler(!) ve adaletsiz karar alanlardır. Lakin böylede olsa biz onların yani hepsinin istediğini yaparak,   kendimize zarar vermekten başka bir çözüm üretemedik. Ama başkanımızın dediği gibi de Bu yenilgi Trabzon’da dünyanın sonu’ anlamına gelmez. Kendi sonu olabilir mi ? Bilmiyorum ama Trabzon kendi medeniyetin beşiği , Türkiye’nin çimentosu olarak , böyle olaylarla yıkılacak bir şehir değildir. 
Önceki ve Sonraki Yazılar