1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Devler berabere kaldı!
Devler berabere kaldı!

Devler berabere kaldı!

"Maç 1-1 bitti"

A+A-

İngiliz Premier Ligi'nde gözler bugünkü Liverpool-Manchester United karşılaşmasındaydı.Liverpool'un sahasında oynanan maç 1-1 berabere bitti.United bu sezon lige tarihinin en iyi başlangıçlarından birini yaptı.


Liverpool ise eski efsane oyuncusu Kenny Dalglish'in uzun yıllar ardından yeniden menejerliğinde getirilmesi ardından, güven tazelemiş görünüyor.Liverpool Dalglish yönetiminde Manchester United'a karşı oynadığı beş kendi saha maçından hiç birisini kaybetmedi.


Liverpool'da Dalglish yönetiminde geçen sezon Mart ayında yapılan son maçı ev sahibi ekip 3-1 kazanmıştı.United son üç Liverpool deplasmanından eli boş döndü.Liverpool İngiliz futbol tarihinin en başarılı ekibiydi.Ancak United Sir Alex Ferguson yönetiminde bu ünvanı Liverpool'un elinden aldı.


İngiltere'nin kuzey batısındaki Liverpool ve Manchester kentleri birbirlerine bir saatten az mesafede olan iki kent.


Bu kentler arasında Sanayi Devrimi döneminde yaşanan ekonomik rekabet, günümüzde futbol rekabeti olarak tüm şiddetiyle sürüyor.


Bu kentlerin İngiltere'nin tarihi Lancashire bölgesinde olması nedeniyle, Liverpool-United maçları Lancashire derbisi olaak da anılır.