1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Devlet Bahçeli: Hiç böyle hançer yemedik
Devlet Bahçeli: Hiç böyle hançer yemedik

Devlet Bahçeli: Hiç böyle hançer yemedik

MHP lideri, Başbakan Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretini sert sözlerle eleştirdi. “Türkiye 16 Kasım günü hiç olmadığı kadar küçük düşürülmüştür” diye konuştu.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan’ın hafta sonu Diyarbakır’a gerçekleştirdiği ziyareti eleştirdi. “Türkiye Cumhuriyeti’nin 90 yıllık tarihinde bugünkü kadar ihanet görülmemiştir” diyen Bahçeli özetle şunları söyledi:

HİÇBİR SÖZLÜKTE BUNUN TARİFİ YOK

*Bugün bir Türkçe sözlüğünü açıp bakın, içinde bulunduğumuz ortamı tarif edecek bir ifade bulamazsınız. Türkiye 16 Kasım günü hiç olmadığı kadar küçük düşürülmüştür. Devlet olduk olalı hiç bu kadar zulüm görmemiştik, hançerlenmemiştik.

* İhanet hiç bu kadar statü elde etmemişti. Ali Kemal yattığı yerden kalkmış, Damat Ferit hortlamıştır. 37 yıl sonra kendi vizesi ile gelen Şivan Perwer isimli bölücü ve sözde şarkıcıyla gövde gösterisi yapmıştır. Babasının çiftliğine gelir gibi Türkiye’ye girmiştir. Bir eşkıyaya bu denli sıcaklığın anlaşılabilir tarafı yoktur.

*Başbakan’ın PKK’lılara karşı gösterdiği coşkun sevginin kendi içinde tutarlı bir yanı herhalde vardır. Buna göre Sayın Erdoğan ya Kandil yetiştirmesi ya Türk düşmanı ya da Türk milletinin kanını içmeye yeminli çevrelerin özel ve gönüllü görevlisidir.

*Barzani’nin kuyruğuna takılanlar yazsa yazsa ancak kalleşliğin ve kahpeliğin tarihini yazacaklardır. İmralı canisine teslim olanlar olsa olsa Türkiye’yi sırtından vurmanın kara kaplı kitabında not düşeceklerdir.

*Kimse sabrımıza aldanıp da gevşeklik yapmasın. Yeri ve zamanı gelince Malazgirt Destanı da tekrarlanır, Söğüt ruhu da canlanır.

‘TELAFİSİ ÇOK ZOR OLUR’

Bah­çe­li, ders­ha­ne­le­rin ka­pa­tı­la­rak özel oku­la dö­nüş­tü­rül­me­si­nin MHP’­nin yıl­lar ön­ce­sin­den be­lir­le­di­ği bir he­def ol­du­ğu­nu ifa­de eden Bah­çe­li an­cak ev­ve­la ders­ha­ne­le­re olan ta­lep ve yö­ne­li­min bi­ti­ril­me­si­nin şart ol­du­ğu­nu söy­le­di. Bah­çe­li, “Mil­li eği­tim sis­te­mi bek­len­ti­le­re ce­vap ver­me­den ders­ha­ne sis­te­miy­le sırf baş­ka mak­sat­lar­la oy­na­mak te­la­fi­si çok zor boş­luk­la­ra mey­dan ve­re­bi­le­cek­ti­r” de­di.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ