1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Devlet Bahçeli: Sınırda PKK devletleşiyor
Devlet Bahçeli: Sınırda PKK devletleşiyor

Devlet Bahçeli: Sınırda PKK devletleşiyor

MHP lideri Devlet Bahçeli, Suriye’nin Türkiye sınırında Kürdistan çatısının örülmekte olduğunu söyledi. “AKP de buna çanak tutmaktadır” dedi.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK-PYD ortaklığının Suriye’de özerk bir yönetim için düğmeye bastığını, AK Parti hükümetinin ise gelişmeleri sessizce izlediğini söyledi. Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Bahçeli, Türkiye’nin yaptırım gücünü kaybettiğini ifade ederek şunları söyledi:

CİDDİYE ALINMADI

“Başbakan’ın; Kamışlı bölgesi ile Afrin’i kuşatan bir yapılanmanın Türkiye’yi rahatsız edeceğini, buna da seyirci kalmayacaklarını ifade etmesinin üzerinden çok geçmemiştir. Fakat PYD-PKK ortaklığı Başbakan’ı hiç ciddiye almamış, eften püften çıkışlarını önemsememiştir.”

MHP lideri Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sınırlarımızın bitişiğinde PKK devletleşmekte, Kürdistan’ın çatısı örülmektedir. Başbakan ve hükümeti ise Barzani’yle petrol ve doğalgaz anlaşması yapma derdindedir. Gerçek olan şudur ki petrol bahanesiyle Kürdistan’ın mayası çalınmakta, meşruiyeti sağlanmakta ve AKP de buna çanak tutmaktadır.”

MGK yorumu: Parti içi mesele

Bahçeli, bir gazetecinin 2004’teki MGK’da alınan karara ilişkin sorusunu cevaplandırdı. Bahçeli, “MHP, hiçbir siyasi partinin iç işlerine karışmama ilkesiyle faaliyet sürdürmektedir. Bir partinin iç sorunları üzerinde bizim mütalaa yürütmemiz doğru değildir” dedi.

BUGÜN GAZETESİ