1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Devlet Bahçeli'den çok sert Lozan açıklaması!
Devlet Bahçeli'den çok sert Lozan açıklaması!

Devlet Bahçeli'den çok sert Lozan açıklaması!

İşte detaylar...

A+A-

Devlet Bahçeli, Lozan tartışmalarına sert çıktı: "İşi gücü bıraktık, her şeyi hallettik; 93 yıl sonra bu sorulara cevap arıyoruz"

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Lozan Antlaşması'yla ilgili ''Birileri de bize Lozan’ı  zafer diye yutturmaya çalıştı'' sözlerine Kılıçdaroğlu'nun da ''Kimsin sen, nasıl böyle bir söz söylersin. Kimsenin tarihine ihanet etmeye hakkı yoktur. Cumhurbaşkanı isen otur Cumhurbaşkanlığını yap. Tarih bilmiyorsan çağır tarihçileri öğren. Sizin anladığınız Yenikapı ruhu bu ise biz buna karşıyız.'' sözlerine karşılık Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile tartışmalara dahil oldu.

 

İŞİ GÜCÜ BIRAKTIK 93 YIL SONRA...

 

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan MHP Lideri, "Yeni konumuz Lozan! Zafer mi hezimet mi olduğunu tartışıyoruz. İşi gücü bıraktık, her şeyi hallettik; 93 yıl sonra bu sorulara cevap arıyoruz." dedi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuyla ilgili, Twitter üzerinden şu açıklamaları yaptı;

 

Ne talihimiz var değil mi? Allah nazardan saklasın,kısır çekişmeler hiç eksik olmuyor,kutuplaşma arayışları hiç bitmiyor! Doğrusu şaşıyorum.

 

Yeni konumuz Lozan! Zafer mi hezimet mi olduğunu tartışıyoruz.İşi gücü bıraktık,her şeyi hallettik; 93 yıl sonra bu sorulara cevap arıyoruz…

 

"ELBETTE LOZAN SAYESİNDE BAĞIMSIZ OLMADIK"

 

Lozan Antlaşması, Türk zaferini hukuken teyit eden, uluslararası topluma çetin müzakerelerle kabul ettiren zorlu bir sürecin mükâfatıdır. Elbette Lozan sayesinde bağımsız olmadık, ancak kurtuluş yıllarında Türk milletinin tarihi dirilişini yedi düvelin alnına Lozan’da kazıdık.

 

Lozan’da 624 yılın hesabını 8 ayda görmek istediler. Buna rağmen mihnet edilmedi, oyunlara gelinmedi, tuzaklara düşülmedi, teslim olunmadı.

 

Koskoca bir İmparatorluğu masaya yatırdılar, aslında yatan Türk tarihiydi. Ne var ki, Türk milletin namus ve şerefi layıkıyla savunuldu."