1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Devlet Televizyonuna Katliam Yaptılar!
Devlet Televizyonuna Katliam Yaptılar!

Devlet Televizyonuna Katliam Yaptılar!

7 Kişi Öldü...

A+A-

Suriye'de silahlı kişilerin bugün hükümet yanlısı haber kanalına saldırdığı bildirildi. Saldırıda 3 televizyon çalışanı ve 4 güvenlik görevlisi ölürken, saldırganların koyduğu patlayıcılar da binada büyük hasara yol açtı.

 


Suriye devlet televizyonu, hükümet yanlısı El İhbariye televizyonunun başkent Şam'daki ana merkezinin bugün saldırıya uğradığını duyurdu. Silahlı grubun 3 çalışanı ve 4 güvenlik görevlisini öldürdüğü ve binaya patlayıcı yerleştirdiği kaydedildi. El yapımı bombaların patlaması sonucu binada büyük hasar oluştu. Suriye devlet televizyonu, "Teröristler, El İhbariye televizyonunu alt üst ettikten sonra binaya patlayıcı yerleştirdi. Patlamada kanalın haber stüdyosu tamamen harap oldu." açıklamasına yer verdi.

 

El İhbariye, saldırıdan kısa bir süre sonra yayınlarına devam etti. Bu arada Suriye devlet televizyonu, saldırı sonucu kullanılmaz hale gelen televizyonun binası ve stüdyolarının görüntülerini yayınladı.

 

Öte yandan Suriye Enformasyon Bakanı Umran Zubi, El İhbariye televizyonuna yapılan saldırıyı basın ve medyaya yapılmış en çirkin saldırı olarak nitelendirdi.