1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Dik Oyna Omuz Omuza
Dik Oyna Omuz Omuza

Dik Oyna Omuz Omuza

Yener Yanık yazdı...

A+A-

 Laubalilik her yerde sırıtır ama milyonların tutkusu olan futbolda bambaşka sırıtır.

Geçen hafta Sadi Hoca’nın laubali kadro dizilişi ve akıl tutulması bize hezimeti getirdi.

Aklın yolunun her zaman bir olduğunu bu maça çıktığı on birle ispatlamış oldu Sadi Hoca. Rize maçının defansı intihar defansıydı. Çok şükür ilk defa akılcı bir kadroyla maça başladı.

Yusuf sol bek değil belki ama bu kadroda ondan başka orada görev yapacak oyuncumuz maalesef yok. Ersun Hoca Yusuf’tan ikinci bir Caner çıkarma niyetindeydi ancak pek de başarılı olamadı.

Maçtan önce beşe iki bantlarıyla yarım saate yakın kalesiz maç oynayan takım maç başlayınca da bu oyunun etkisinden kurtulamadı. Çok çok gereksiz kısa ve yan paslar, zamanında ters kanatlara atılmayan kontra olabilecek toplar, araya verilebilecek etkili paslar gereksiz pas hastalığımız yüzünden gerçekleşmedi.

Ve çok çok riskli olan 1-0’lık skor bu hastalık yüzünden bizi bıçak sırtı götürdü.

Maçın ilk yirmi dakikasında çok çok etkili oynayan takım gitti, yerine 6153 seyirciyle maç izleyen takım geldi. Anlayacağınız bizimkiler de Antalya’yı izler oldu.

Yayıncı kuruluşun aralara serpiştirerek defaten verdiği Cordoza klasiğinin bizi mest eden görüntüsü de olmasa çıldırmamak mümkün değildi.

Golü ha yedik, ha yiyeceğiz. Becerip bir ara pasıyla kontraya çıkamamak bize has.

Muhteşem kurtarışlara imza atan Onur, defansta çok çok iyi bir Aykut ve kritik yerlerde hızıyla Antalya’nın etkili adamlarına fırsat vermeyen Yusuf ve Cavanda ikilisi maçın 1-0’da kalmasının en önemli etkenleriydi.

Taraftarı da futbolcuları da uyandıran ve maçı koparmamıza vesile olan sahaya giren kedi oldu. Hani bir dönem elektrikleri kesen, enerji bakanının demeçlerini süsleyen malum kedi, bu sefer Antalya’nın trafosunu patlattı. Bizimkiler nihayet kendine geldi.

Aytaç, Aykut, Yusuf, Onur maçın en etkili isimleriydi. Galibiyette de en öne çıkan oyunculardı.

Hakem rezaleti yine devam ediyor. Geçen maç üç net penaltı, bu maç gasbedilen bir gol…

Cordoza’nın çizgiyi geçen golünü görmeyen çizgi hakemi, kazandığımız penaltıya itiraz eden Antalyalı oyunculara da görmedim dedi. Peki, Müslüman, 51. Dakikada sahaya giren kediyi de mi görmedin.

Sahaya giren kedidir kedi…

Zaten bu sene gasbettiğiniz goller, vermediğiniz penaltılar “kör tuttuğunu misali…”

Nedense hiç görmüyorsunuz.

 Birkaç kelam da Ekici’ye etmeden geçemeyeceğim. Bu kadar laubalilik ve bencillik olmaz Mehmet. Maç, laubalilik kaldırmaz. Çok net pozisyonlarda çizgi hakemi gibi kendinden başkasını görmedin.

Gelelim bizi en çok mutlu eden hadiseye… Eğer başarı gelecekse işte bundan dolayı gelecek…

Maçtan önce Sadri Başkanından Hekimoğlu’na kadar herkesin birlik beraberlik içinde görüntü verişi, maçı omuz omuza izleyişi belki de bu yönetimin en muhteşem icraatıydı. Zaten bu birliktelik sahada da çok net gözüküyordu.

Ezcümle… DİK OYNA OMUZ OMUZA