1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dikkat, Bu bir Bakan emridir...
Dikkat, Bu bir Bakan emridir...

Dikkat, Bu bir Bakan emridir...

Of’da bayrak kime emanet edilecek?

A+A-

Trabzon Ak Parti’de ilçe kongreleri ile ilgili olarak yoğun kulis faaliyetleri devam ediyor. Bayram süresince, ilçe kongrelerinde izlenilecek yol ve yöntemlerde belirlendi.
BAKAN BAYRAKTAR MİLLETVEKİLLERİNİ TOPLADI


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bayram için geldiği Trabzon’da Trabzon milletvekilleri ile bir araya geldi. Gizli görüşmeye il başkanı da katıldı. Bu görüşmede Bayraktar, ilçe kongrelerine müdahil olacağını hissettirdi. Genel Merkezin tek listeli ilçe kongreleri olsun önerisini milletvekillerini de ileten Bayraktar’ın özellikle Trabzonlu olup Trabzon milletvekili olmayan milletvekillerinin Trabzon teşkilat yapısına müdahil olmamaları konusunda ilgili milletvekillerine gerekli hassasiyetini de bildirdiğini ifade etti. Bakan Bayraktar bu toplantıda, özellikle kendi bakanlığı ile ilgili merkez ve taşra atamalarında izlediği yöntemi de milletvekillerine anlattı. Trabzon özelindeki bürokratik atamalarda il başkanı ile ilçe teşkilatlarının kendisine vereceği bilgiler ışığında hareket edeceğini de belirten Bakan Bayraktar, Trabzon Valisi Dr Recep Kızılcık’ın görevinde kalıp kalmayacağı ile ilgili olarak toplantıda gündeme gelen soruyu da “Bekleyinr” diye cevaplandırdığı öğrenildi. Bakan Bayraktar, Trabzon’a atanan yeni emniyet müdürünün ise emniyet teşkilatında görev anlayışı ile en üst düzeyde başarı grafiği olan biri polis amiri olarak anlattı. Bakan Bayraktar, özellikle ilçe kongrelerinde kimsenin yıkıcı bir faaliyet içerisinde olmaması gerektiğini de belirtti..


TRABZON İLE İLGİL İ YETKİSİNİ BALTAYA BIRAKTI


Erdoğan Bayraktar bu toplantıda yardımcısı Muhammet Balta’nın da bakanlıktaki konumu ile ilgili durumunu milletvekilleri ve teşkilat mensuplarına anlattı. Bakan Bayraktar, Balta’nın bayram sonrası çalışma ofisini düzenleyeceğini sekretaryasına atamaların yapılacağını belirtti. Balta’nın özel kalemine Metin Güneş’i alması kesinleşti. Teknik Danışmanlığı için de Ufuk Hoş’un adı telafuz ediliyor. Balta, Bakanlık basın bürosuna bir de Trabzon’dan gazeteci getiriyor. Bu gazetecinin Aydın Gelleci ile Nurgül Günaydın’dan biri olması muhtemel. Balta’nın diğer ekibi ise bakanlık içinden belirlenecek. Bu arada Balta’nın TBMM’si Sağlık Komisyonu Üyesi Cevdet Erdöl’ün danışmanı Salih Çoban’ı da yanına alması hemen hemen kesinleşti gibi...


OF’DA BAKANIN DEDİĞİ OLUYOR


Ak Parti Of ilçe başkanlığı için Hakan Terzioğlu adında karar kılındı. Bakan Bayraktar bu tercihini bayram ziyareti için gittiği Of’da da partililere açıkladığı belirtiliyor. Bakan Bayraktar’ın Oflu İstanbul Milletvekili Oktay Saral’a da ilettiği gelen haberler arasında. Hakan Terzioğlu son genel seçimde Bakan Bayraktar’ın yakın çalışma ekibi arasında yer almış, adı bakanlık danışmanı olarak da geçmişti. Terzioğlu il yönetim kurulu üyeliği görevini de yürütüyor


MERKEZ İLÇEDE ÜÇ ADAY VAR


Ak Parti’nin önemli teşkilatlarından biri olan Merkez ilçe de ise üç aday yarışıyor. Mevcut başkan Zeki Kavanoz’un yanı sıra Belediye Meclis üyelerinden Halil İbrahim Demirtaş ile Hüseyin Canım’ın da adı adaylar arasında geçiyor. Bu üç isim arasından partinin muhafazakar tabanının Demirtaş’tan yana tavır koyduğu da gelen bilgiler arasında.


AKÇAABAT’DA DERİN KRİZ


Of teşkilatında krizi çözen Ak Parti, Akçaabat’da ise derin bir krize sürüklenmiş durumda. Akçaabat’da, bu kriz ilçe başkanının tavrından kaynaklanıyor diyen de var, Mustafa Cumur’un olaya müdahil olmaması nedeni ile ortalığın disiplinsiz kaldığından kaynaklandığını da iddia eden var. Akçaabat krizi Düzköy’ü de yakından ilgilendirdiği için Bakan Bayraktar’ın bayram sonrası geleceği Trabzon’da bu krize neşter atacağı ifade ediliyor..