1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dink cinayetinde yeni gelişme!
Dink cinayetinde yeni gelişme!

Dink cinayetinde yeni gelişme!

Dink cinayetinde yeni gelişme!

A+A-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Hrant Dink cinayeti soruşturmasında FETÖ lideri Fetullah Gülen ile örgütün önde gelen isimlerinden Zekeriya Öz, Faruk Mercan, Adem Yavuz ve Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı çıkarılmasını istedi.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında, firari terör örgütü lideri Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler Faruk Mercan, Ekrem Dumanlı ve Adem Yavuz Arslan ile avukat Halil İbrahim Koca hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

 

8 KİŞİ HAKKINDA DAHA GÖZALTI KARARI VERİLMİŞTİ

 

Savcılık, Dink cinayeti hükümlüsü Ogün Samast'ın 20 Ocak 2007'de Samsun Otogarı'nda yakalandıktan sonra Samsun Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerde gözaltında tutulduğu sırada Mustafa Kemal Atatürk'ün "Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez." sözü bulunan Türk bayrağı önünde çekilen fotoğraflar ve videoların 2007 ve 2016 yılının Eylül ayında bazı medya kuruluşlarında yayınlanmasına ilişkin 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı vermişti.

 

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, 2 KİŞİ ARANIYOR

 

Bunun üzerine 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, gazeteci Muammer Ay ile Murat Bayrak, Yüksel Avan, Birol Ustaoğlu, Yakup Kurtaran ve Ahmet Çetiner gözaltına alındı. Hakkında gözaltı kararı bulunan iki şüpheli ise aranıyor