1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Diriliş Ertuğrul yeni sezona başladı
Diriliş Ertuğrul yeni sezona başladı

Diriliş Ertuğrul yeni sezona başladı

Sezon finalinin ardından merakla beklenen Diriliş Ertuğrul 27. bölüm ile yeniden seyircisiyle buluştu. Diriliş Ertuğrul 27. bölümde neler oldu?

A+A-

 Sevilen dizi ekranlara döndü. TRT 1'de yayınlanan ve büyük prodüksiyonu ile çok ses getiren Diriliş Ertuğrul 27. bölüm ile ekranlara döndü. Yeni sezonu merakla beklenen ve izleyicileri tarafından çok özlenen Diriliş Ertuğrul 27. bölüm heyecanlı sahnelerle herkesi ekrana kilitledi.

Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner gibi isimlerin yer aldığı, Kayı Obası'nın ve Ertuğrul Gazi'nin zaferlerinin gerçekçi bir üslupla anlatıldığı Diriliş Ertuğrul yeni sezon 27. bölüm ile iddialı bir dönüş yaptı. Diriliş Ertuğrul'un iddialı sahneleri nasıl geçti?

Diriliş Ertuğrul 27. bölümde neler oldu?

Anadolu’da Türkiye Selçuklu Devleti hüküm sürmektedir. Türkiye Selçuklu Devleti’nin başında Sultan Alâeddin Keykubat vardır. Sultan Alâeddin Keykubat, Selçuklu Devleti’ne en parlak dönemini yaşatmaktadır ama Cengiz Han’ın ordusu yavaş yavaş Rusya’dan Hindistan’a, Çin’den İran’a kadar bilinen dünyanın neredeyse yarısını işgal etmiş, Moğollar gözlerini Anadolu ve Avrupa’ya dikmiştir.

Herkes bilmektedir ki Moğol ordusu bunu başaracak dünyanın en büyük askeri gücüne sahiptir. Noyan komutasındaki Moğol birliği Anadolu’nun doğusuna kadar gelmiştir. Selçuklu ile Moğollar arasında beklenen savaş için hazırlıkları başlatmıştır. Öte yandan Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubat Oğuz Boyları’yla birlikte Moğol’a karşı savaşma kararı almıştır.

Bu amaçla en büyük Oğuz Boyları’ndan olan Kayılar ve Dodurgalılar, Doğu Anadolu sınırında serhat görevi üstlenmişlerdir. Noyan, Oğuz birliğini bozup Selçuklu devletinin en büyük güvencesi olan bu serhat boylarını paramparça etmek istemektedir. Önündeki en büyük engel ise Sultan Alaeddin’in en güvendiği bey olan Ertuğrul’dur. Noyan, hayvanlarıyla Erzurum yakınlarında yurt tutan ve kışlağa göç eden Kayı Obası’na karşı acımasız bir saldırı düzenler.