1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Diyarbakır karıştı
Diyarbakır karıştı

Diyarbakır karıştı

Diyarbakır Sur'da çatışmalar kent merkezine...

A+A-

 

Diyarbakır Sur'da çatışmalar kent merkezine sıçradı. Gerginlik sürüyor. Polis müdahale ediyor.

Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı 7'inci gününe giren merkez Sur İlçesi'nde PKK'ya yönelik operasyonlar devam ederken, çatışmalar Diyarbakır'ın merkezine sıçradı.


Diyarbakır'da 7 gündür sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur ilçesinde çatışma çıktı. Bölgeden silah ve patlama sesleri geliyor. Diyarbakır'ın merkezinde de yolları barikatlarla kapatmak isteyen gruplara polis gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.
OPERASYONLARDA 10 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ


Öte yandan yetkililer, bugüne kadar yapılan operasyonlarda 10 PKK'lının öldürüldüğünü belirtti.


Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'nde 6 mahalle, bir cadde ve Dağkapı Meydanı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağı bugün 7'inci gününe girerken, PKK'lıların kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için başlatılan helikopter destekli operasyonlar da aralıksız devam ediyor. Operasyon kapsamında ilçede zaman zaman çatışmalar şiddetleniyor. Bugün öğleden sonra ilçeden sık sık gelen silah ve patlama sesleri kentin bir çok noktasından duyulurken, çatışmaların yaşandığı bölgelerden dumanların yükseldiği görüldü.
POLİS VATANDAŞLARI MAHALLEDEN ZIRHLI ARAÇLARLA ÇIKARIYOR


Süren çatışmalar nedeniyle Sur'da yaşayan bazı vatandaşların telefonlarla polisi arayarak, bölgeden çıkmak için yardım istediği belirtildi. Polis, evlerinden çıkmak isteyen vatandaşları zırhı araçlarla ilçe dışına çıkardı. Bugün yaşanan çatışmalar sırasında 1 kişinin öldüğü öğrenildi. Polis, yetkilileri Sur'da sürdürülen operasyonlarda bugüne kadar 10 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini söyledi.
KENT MERKEZİNDE OLAYLAR ÇIKTI


Diyabakır'ın merkezi olan merkez Yenişehir İlçesi Ofis Semti'nde de saat 13.30 sıralarında olaylar çıktı. Alış verişin yoğun olduğu saatlerde Ekinciler Caddesi üzerine çıkan ve aralarında çocukların da bulunduğu bir grup barikatlarla caddeyi kapatmak istedi. Polis gruplara gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti. Ara sokaklara kaçan gruplar, polis zırhlı araçlarına taşlı saldırıda bulundu. Bu sırada cadde üzerindeki esnaflar olaylar nedeniyle kepenklerini kapattı. Polis, bir süre devam eden olayların ardından grupları dağıttıktan sonra cadde üzerinde TOMA ve zırhlı araçlarla önlem aldı.


MARDİN'DE 2 ÖZEL HAREKAT POLİSİ YARALANDI, BİRİNİN DURUMU AĞIR


Mardin'in Nusaybin ilçesinde çıkan çatışmada 2 özel harekat polisi yaralandı. Yaralılardan 1'inin durumunun ağır olduğu öğrenildi.


Diyarbakır Sur'dan yıkım görüntüleri 51.resim