1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Diyarbakır- Muş Sınırında Çatışma
Diyarbakır- Muş Sınırında Çatışma

Diyarbakır- Muş Sınırında Çatışma

AK Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik'in kurtarılması için sürdürülen operasyonlar sırasında 5 asker yaralandı.

A+A-

  Diyarbakır'ın Kulp İlçesi ile Muş arasında yol kesen PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan AK Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik'in kurtarılması için sürdürülen operasyonlar sırasında çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre 5 güvenlik görevlisi yaralandı. Çatışmanın sürdüğü bölgeye helikopterlerle özel harekat timleri indirildi. PKK'lı teröristler 13 Mayıs günü Diyarbakır'ın Kulp ile Muş karayolunun Şenyayla Bölgesi'nde yol keserek AK Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik'i kaçırdı. 


Çelik'in kaçırılması üzerine ardından güvenlik güçleri PKK'lıların kaçabileceği Diyarbakır-Muş- Bingöl üçgeninde hava destekli kapsamlı operasyon başlattı. PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi ve Çelik'in kurtarılması için sürdürülen operasyonlar Seri Sıpi, Şenyayla ve Kozme Dağı'nda yoğunlaştırıldı. 


Jandarma ile polis özel harekat timlerinin katıldığı operasyonda bugün bir grup terörist ile 'sıcak temas' sağlandı. Çıkan çatışmada 5 güvenlik görevlisi yaralanırken, bölgede çatışmaların yer yer sürdüğü belirtildi. 


Operasyon bölgesine helikopterlerle yeni özel harekat timleri sevkedilirken, Kobra helikopterleri PKK'lı teröristlerin bulunduğu noktaları yoğun ateş altına aldı. 


Daha önce de düzenlenen bir operasyonda Veysel Çelik'i kaçıran gruptan 5 terörist ölü elegeçirilmişti.