1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Diyarbakır'da korkutan patlama!
Diyarbakır'da korkutan patlama!

Diyarbakır'da korkutan patlama!

Diyarbakır'da patlama!

A+A-

Diyarbakır'da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde meydana gelen patlamada 1 sivil personel hayatını kaybetti, 10'dan fazla personel de yaralandı. Patlamanın, bir panzerin tamiri sırasında olduğu bildirildi.

 

Merkez Bağlar ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü çevik kuvvet bakım onarım binasında panzerin onarımı sırasında patlama yaşandı. Diyarbakır'daki patlamayla ilgili bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, patlamanın tamir sırasında meydana geldiğini belirterek, "Dışarıdan müdahale yok. Tamir sırasında araçtan kaynaklanan patlama oldu. 1 kişi enkaz altında. 1 ağır yaralı var, hafif yaralılar da var" dedi. Valilik patlamada 1 sivil personelin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

 

İÇİŞLERİ BAKANI'NDAN AÇIKLAMA

 

Patlamanın tamir sırasında meydana geldiğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir kişinin ağır yaralandığını, bir kişinin de enkaz altında olduğunu ifade etti.

 

1 SİVİL PERSONEL HAYATINI KAYBETTİ

 

Gelen bilgilere göre, patlamada bir sivil personel hayatını kaybetti, 10'dan fazla personel de yaralandı. Yaralılar ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı.

 

Bu arada, yoğun dumana yol açan patlama, kentin birçok ilçesinden de duyuldu.

 

POLİSLERDEN UYARI

 

Öte yandan, polisler gaz sızıntısı riskine karşı anons yaparak binalarda mutfak tüplerinin açılmaması ve sigara içilmemesi yönünde vatandaşlara uyarıda bulundu.