1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Doğalgaza ve elektiriğe zam yapılmayacak
Doğalgaza ve elektiriğe zam yapılmayacak

Doğalgaza ve elektiriğe zam yapılmayacak

Kış aylarının gelmesiyle beraber herkesin cebine yansıyan doğalgaz ve elektrik faturalarına zam yapılmayacak.

A+A-

Kış aylarının gelmesiyle beraber herkesin cebine yansıyan doğalgaz ve elektrik faturalarına zam yapılmayacak. Konu hakkında açıklama yapan Bakan Yıldız 2013 Ocak ayında doğalgaz ve elektriğe zam yapılmadan geçileceğini açıkladı.

Bakan Yıldız, doğalgaz ve elektriğe zam yapılmayacağını açıkladı...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 2012 yılı sonuna kadar ve Ocak ayında doğalgaz ve elektriğe zam yapılmayacağını açıkladı.

Enerji fiyatlarıyla ilgili değerlendirmeler de yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a doğalgaz ve elektrik zamları konusunda bir rapor sunduklarını ve bu doğrultuda 2012 sonuna kadar doğalgaz ve elektriğe zam yapılmayacağını bildirdi.

''2013 yılı Ocak ayına zamsız girmiş olacağız'' diyen Bakan Yıldız, şöyle konuştu:

''Bizim hesaplamalarımızı son haftaya bırakıyorduk ya, yani dolayısıyla doğalgazda zam olmayacak önümüzdeki ay içinde. Yani elektrikte ve doğalgazda biz bunu bir hafta öncesinden açıklamış olalım. Aslında ayın 30'unda, 31'indeki değerlendirmelerimizi öne aldık ve bu olumsuz hava koşullarında vatandaşlarımızın lehine Sayın Başbakanımıza sunduğumuz rapor sonucunda doğalgaz ve elektriğe bu yıl zam yapmamış olacağız.''

Bakan Yıldız, 2013'ün Ocak ayının da bu çerçevede doğalgaz ve elektrik zammı olmadan geçeceğini sözlerine ekledi.