1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Doktora şiddet!
Doktora şiddet!

Doktora şiddet!

Hastanede şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Olay Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde meydana geldi.

A+A-

Hastanede şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Olay Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Sünnet ettirilmek üzere hastaneye getirilen çocuğun yakınlarını sessiz olması konusunda uyaran Genel Cerrahi Uzmanı Ahmet Korkut Belli, bu uyarı üzerine aile ile tartışmaya girdi. Tartışma sonucunda ortam gerildi ve doktor darp edildi.

DOKTORLAR EYLEM YAPTI

Meslektaşlarının hasta yakınları tarafından darp edilmesini protesto eden doktorlar acil hastalar dışında hastalara bakmayacaklarını belirterek iş bıraktı. Hastaneye gelen randevulu vatandaşlar, hastane binaları ile başhekimlik önünde toplandı.

Kendisine bakacak doktor bulamadığını belirten Göksu Değerli, “Yaşanan olay gerçekten insanın içini acıtıyor. Ancak, birkaç serserinin işlediği suçtan dolayı tüm hastalar cezalandırılıyor. Bize yazık değil mi?” dedi. Doktorların hastalara bakmama kararını eleştiren bazı vatandaşlar hastanenin başhekimi Op. Dr. Fahrettin Özkan’ı eleştirdi.

“OLAY ÜZÜCÜ”

Konuyla ilgili kısa bir basın açıklaması yapan Bayrampaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Fahrettin Özkan, acil dışında hastalara bakmama kararını doktorların aldığını belirtti. Sünnet olan bir hastanın yakınları ile doktor arasında yaşananların kameralar tarafından kaydedildiğini anlatan Op. Dr. Fahrettin Özkan, sözlerine şöyle devam etti:

“Sünnet ameliyatı olan hasta ameliyathaneden çıkarılmış. Odaya alınabilmesi için bir süre asansörün önünde beklemiş. Bu sırada Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ahmet Korkut Belli ile hasta yakınları arasında kısa süreli bir konuşma olduğu incelediğimiz kamera görüntülerinden anlaşılıyor. Sonra hasta yakınları arkadaşımızı dövmeye başlıyor. Yere yatırıyor, tekmeliyor.”

Doktorların, yaşanan üzücü olay nedeniyle acil dışında hastalara bakmama kararı aldığını anlatan Op. Dr. Fahrettin Özkan, duruma acil olmayan hastaların bu kararı anlayışla karşılamasını istedi.

HASTALAR DAĞILMADI

Doktorların aldığı kararı eleştiren hastalar ve hasta yakınları uzun süre binaların önünden ayrılmadı. Bayrampaşa Devlet Hastanesi İdari Birimleri Binası önünde toplanan kalabalığa aynı binanın üçüncü katında bulunan odasından seslenen Başhekim Op. Dr. Fahrettin Özkan, topluluğu ikna edemeyince pencereyi kapatarak odasına girdi.

“BANA HAKARET ETTİ”

Beş yaşındaki torunu Y.C.G’yi sünnet ettirmek için hastaneye getirdiklerini vurgulayan dede H.G, Dr. Ahmet Korkut Belli’nin kendisine hakaret ettiğini öne sürdü. H.G. olayı şöyle anlattı:

“Ameliyatın ardından içeriden sedyeyle çıktılar. Asansörün oradaki araya getirdiler. Hemşireye seslendim. Hastayı alacaklarını söylediler. Yukarı çıktık. 15 dakika geçti. Torunumu getirmediler. Tekrar aşağıya indik. Durumu hatırlattığımda doktor bana ‘Sen kimsin lan şerefsiz’ dedi. Bir kargaşa oldu. Doktor 'Beni dövdüler' diye şikayetçi oldu. İki oğlum karakolda. Ben kimseyi dövmedim.”

Hastane yetkilileri, H.G.'nin doktoru darp eden kişiler arasında olduğunu belirterek, bu durumu hastaneye gelen polislere bildirdi. Ancak, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan H.G., kısa bir süre sonra kayıplara karıştı.

Polis, olayla ilgili araştırma başlattı.