1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dolandırıcılar pes dedirtti
Dolandırıcılar pes dedirtti

Dolandırıcılar pes dedirtti

Dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti. Ak sakalıyla mağdurların yanına giden dolandırıcı “Evliyayım geleceğini öğrenmek için bağış yap” diyerek vatandaşı kandırıyor. Polis şimdi ak sakallı dedeyi arıyor.

A+A-

Dolandırıcıların yeni yöntemi polisi de şaşkına çevirdi. Ak sakalıyla kurbanlarını bir hafta takip eden dolandırıcı, pek çok şeyini öğrendiği kurbanlarının yanına yaklaşıp “Ben evliyayım, tüm hayatını biliyorum. Geleceğini, öğrenmek istiyorsan bağış yap” diyerek para talep ediyor.

Gelecekteki akıbetini merak eden vatandaşlar da tüm paralarını dolandırıcıya veriyor. Şu ana kadar 8 kişinin mağdur olarak başvurduğu ve 10 bin lira verdikleri öğrenildi. Kayseri başta olmak üzere ülke genelinde hızla yayılan evliya yöntemiyle dolandırılan mağdurlardan E.E nasıl kandığını şöyle anlattı:

2 BİN LİRA VERDİM

“Ak sakallı biri yanıma yaklaştı. Kısık bir sesle, ‘Ben evliyayım, hayatını biliyorum’ diyerek son bir haftada yaptıklarımı anlattı. Bana ileride başıma gelecekleri ve ölüm günümü bildiğini, tüm bunları öğrenmem için de fakirlere bağış yapmam gerektiğini söyledi. Ben de 2 bin lira verdim. Bana tekrar ulaşacağını söyleyip, gitti. Aradan bir süre geçince kandırıldığımı anladım.” Polis şimdi zanlıları arıyor.

Polisten kanmayın uyarısı

Polis mağdurların verdiği eşkalle dolandırıcıları arıyor. Yetkililer “Bu tip durumlarda sakin ve bilinçli olun. Tanımadığınız kimselerle muhatap olmayın. Dolandırıcılara inanmak onlara ikinci adım için cesaret veriyor. Sakın kanmayın” dedi.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ