1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Duran Adam’ı dünya tanıdı
Duran Adam’ı dünya tanıdı

Duran Adam’ı dünya tanıdı

Geçtiğimiz akşam Taksim Meydanı’nda hareketsiz kalarak ve konuşmayarak gündeme gelen Duran Adam İngilizlerin dünyaca tanınan Times gazetesine haber oldu. İngiliz gazetesi Duran Adam'ın Türkiye'deki gösterilerin yeni aşamasının kaynağı olacağını yazdı.

A+A-

 Times, "Duran Adam" Türkiye'deki gösterilerin bu yeni aşamasının sembolü ve esin kaynağı olduğu değerlendirmelerinde bulundu.

Taksim Meydanı'nda saatler boyunca hareketsiz ve sessiz durarak büyük ilgi uyandıran “Duran Adam”, yabancı medyanın dikkatini çekmeyi sürdürüyor. The Times Gazetesi Erdem Gündüz'ün Taksim Meydanı'nda hareketsiz durmaktan başka bir şey yapmadığını ancak kısa süre içinde Türkiye'deki gösterilerin bu yeni aşamasının sembolü haline geldiğini yazıyor.

TEK KİŞİLİK MUHALEFET EYLEMİ

İngiliz gazetesi, BBCTürkçe’nin yansıttığı haberinde "Tek kişilik muhalefet eylemi haberinin internette yayılmaya başlamasının üzerinden beş dakika geçmeden İstanbul'un birçok yerindeki yüzlerce kişi performans sanatçısının eyleminin benzerlerini parklarda, sokaklarda ve meydanlarda yapmaya başladı” diyor.