1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Düşündüğüm on bir, beklemediğim Trabzon
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Düşündüğüm on bir, beklemediğim Trabzon

A+A-
 Bir takımın kötü oynadığı müsabakalardan alacağı üç puan en büyük kazançtır. O nedenle Kayseri’de sahne alan Trabzonspor’un çok yadırgadığım futboluna rağmen alınan üç puanı çok anlamlı buldum.

Aslında Şota’nın sahaya sürdüğü on biri hiç yadırgamadım. Beklediğim  bir on birle sahaya çıktı. Fakat ne yalan söyleyeyim, beklediğim bir Trabzonspor’dan eser yoktu sahada. Özellikle son 20 dakikaya kadar ne yaptığını bilmeyen bir oyuncu gurubunu izledim. Cavanda, Onur ve biraz Mustafa dışında hiçbir oyuncu bilinçli tek hareket içinde değildi. Son yirmi dakikayı beğendiğimi sanmayın sakın! Hani o son yirmi dakika için kötünün iyisi diyelim. Birazcık paslar yerini bulmaya başladığı için o yirmi dakikayı ayırıyorum da, o bölümü bile hayal kırıklığı olarak özümsüyorum! Maçtan söz edecek çok şey yok. Tempo hep düşük! Hatlar arası  kopuk! Oyuncular birbirine çok uzak! Oyunu çok geniş alanda oynayarak acemi bir görüntü veren takım! Hücumda çoğalamayan, kanatları çalışmayan, orta sahası işlemeyen kötü bir Trabzonspor! Al Cavanda’yı bir tarafa! Gerisine sormak lazım! Bugün takımınız adına, futbol adına ne yaptınız? Cavanda’yı Allah nazardan saklasın! Mükemmeldi. İçime serinlik veren  tek isimdi. Her şeyi ile mükemmeldi.Çabuk, güçlü, teknik, mücadeleci….Ne derseniz deyin harikaydı. Ve tabi ki Onur üzerine fazla yük binmese de bindiği kadarı ile görevini yaptı. Biraz Mustafa, birazcık eh işte Constant! Gerisini konuşmaya bile gerek yok! Sonradan girenler hariç! Hoş onlarda çok şey yapmadı ama atılan gol,  alınan üç puanda tamamen pay sahibi onlardı. Klaslarını iyi konuşturdular. O nedenle onlar üç puanın mimarları olarak  alkışı aldılar!

Trabzonspor sonuçsal olarak iyi gidiyor. Beşiktaş maçının tamamı, Bursa maçının tek devresi futbolunu beğendiğim Bordo Mavililer, futbol olarak son iki maçtır geri geri gidiyor.  Oysa tam tersi olmalı. Kazandıkça üzerine koyması gerekiyor. Önümüzde zorlu bir G. Saray maçı bizi bekliyor. Kanımca Şota, oyuncularını iyi bir şekilde silkeleyip gelecek haftaya çok iyi hazırlamalı. Daha disiplinli, daha üzerine katmış, daha sorumluluk alan, yardımlaşan bir Trabzonspor bekliyoruz. Yoksa G. Saray maçı büyük felaket olur. Kendini ortaya koyan bir Trabzon ise bu yıldızları ile G. Saray’ı ezip geçer. Yani ben G. Saray’dan değil, bizimkilerin oyun tarzından endişeliyim. 

Önceki ve Sonraki Yazılar