1. HABERLER

  2. SPOR

  3. E Devlet Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Olur?
E Devlet Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Olur?

E Devlet Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Olur?

E Devlet Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Olur?

A+A-

Ülkemizin bulunduğu coğrafi konum, yer şekilleri nedeniyle her zaman doğal afetlerle karşılaşabilir. Bu nedenle doğal afetlere karşı bizler çeşitli önemler almalıyız. Bu nedenle ülkemizde Doğal Afetler Sigorta Kurumu adında bir yapı hizmet vermektedir. Bu kurum içerisinde oturduğumuz evlerin, binaların, çalıştığımız şirketlerin yapı denetim güvenliğini yapar. Zaten ülkemizde yapılan yeni düzenlemeler ile her türlü alanda bulunan yapıların denetimini gerçekleştirmek zorunluğu hale gelmektedir. Zorunluluk sonucunda her yapıt sahibinin ellerinde Dask Poliçe adı verilen belge olmalıdır.

 

Dask Poliçe Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

 

Geliştirilen sistemler sayesinde vatandaşlar dahil olmak üzere pek çok kurum işlemlerini artık internet üzerinden halletmektedir. Online şekilde gerçekleştirilen işlemlerin hemen hemen her işlem vatandaşların erişilebilirliğine açıktır. Bu nedenle vatandaşlar da çeşitli işlemlerini interneti kullanarak halledebilirler. Özellikle de devletin online sorgulama sayfası olan E Devlet üzerinden vatandaşlar işlemlerini yapabilirler.

 

Dask Poliçe Sorgulama işlemi de artık E Devlet sistemi içerisindedir. Her birey E Devlet girişi yaptığı takdirde E Devlet Dask Poliçe Sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. E devlet Dask poliçe sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle E Devlete giriş yapmalısınız. İçerisinde binlerce işlem bulunduran bu sistem şifre ile girişleri kabul eder. Bunun için ilk olarak vatandaşların en yakınlarında bulunan postanelere başvurmaları gerekir. Postanelere gidilerek 2 TL işlem ücretini görevli kişiye teslim ettikten hemen sonra giriş şifrelerini alabilirler. Sonrasında internet ile erişim sağladıkları her ortamda E Devlet resmi sayfasına ulaşabilirler. T. C. kimlik numaralarını ve bu postanelerden aldıkları şifreler ile beraber resmi sayfaya girişlerini gerçekleştirebilirler.

 

Dask Poliçe Sorgulama Ne İşe Yarar?

 

Hepimizin de bildiği üzere deprem, yangın gibi felaketler ile karşılaşmak her zaman mümkündür. Bu nedenle sahip olduğunuz yapıtların maddi açıdan sigortasını sağlamak gerekir. Dask yaptırarak sizler doğal afetlerden doğabilecek olan maddi zararları poliçeniz sayesinde karşılayabilirsiniz. Dask poliçesi ile birlikte binaların duvarları, temelleri, tavan ve taban yapımları, merdivenler, asansörler, koridorlar, çatılar, bacılar, yapının tamamlayıcı kısımları teminata alınır. Böylelikle uğramış olduğunuz zarardan en azından maddi bir kaybınız olmaz. Bu da sahip olduğunuz yapıtın daha kısa sürede kendisini toparlar. Maddi açık tamamlanarak bu hasarlar Dask poliçesinden karşılanır. Sizler de mağdur olmamış olursunuz. Zaten ülkemizde dask poliçe işleminin denetimi sıkı bir şekilde takip edilmektedir. Dask poliçe işleminin zorunlu hale gelmesinden sonra da artık sizlerin kısa zamanda bu işlemi yapması gerekir. Bunun yanında Dask poliçeniz sizlerden çeşitli zamanlarda istenecektir. Ansızın gerçekleştirilen bu denetimler sonucunda poliçeniz yanınızda bulunmazsa işleminiz yapılmayacaktır. Bu nedenle en kısa zamanda poliçenizi edinmeniz gerekir.

 

Tüm bunların haricinde eğer sizler oturduğunuz evin en basit su ile ilgili birtakım işlemlerini yaptırmak isterseniz de mutlaka Dask poliçesine ihtiyacınız vardır. Dask poliçe sigortası sayesinde sizler tüm işlemlerinizi kolayca yaptırabilirsiniz. Aksi halde işleminiz gerçekleşmez ve de siz Dask poliçesi yaptırana kadar işlem askıda kalır.