1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. EFSANE ARKADAŞLARINDAN EFSANE’YE VEDA!
EFSANE ARKADAŞLARINDAN EFSANE’YE VEDA!

EFSANE ARKADAŞLARINDAN EFSANE’YE VEDA!

Trabzonspor ve Türk futbolunun efsane futbolcusu ve teknik adamı Kadir Özcan’ı saygıyla anıyor, ALLAH'TAN rahmet, acılı ailesine baş sağlığı diliyoruz.

A+A-

Efsane arkadaşlarından Özcan’a veda


İLYAS AKÇAY: Kadir Özcan, çok değerli, sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Büyük fedakarlıklar göstererek bütün ruhuyla Trabzon’a hizmet etmiş, Bordo-Mavili kulübün elde ettiği başarıların altındaki temel taşlardan biriydi. Yaşantısında anlatamadığımız Özcan’ı vefatında anlatmanın sıkıntısını yaşıyoruz. Kader bizim arkadaşlarımıza gaddarca davranıyor. Özcan’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

Trabzonspor’un bugünlere gelmesinde rolü büyüktü

TURGAY SEMERCİOĞLU: Kadir hem yaşantısında hem de futbolculuk döneminde çok iyi bir insandı. Trabzonspor’un bugünlere gelmesinde rolü büyüktü. Vefatından önce birlikte maç izledik, gülüp eğlendik, şakalaştık. Sonra bu hadise meydana geldi ve şok olduk. Çok üzgünüz. Böyle bir değer Trabzon futbolu için büyük kayıp. Efsanenin ikinci adamı da gitti. Kaldık dokuz kişi.

Adam gibi adamdı

BEKİR BARÇIN: Futbolculuğunun yanında insan olarak da iyiydi. İşini en iyi şekilde yapmak için her şeyini ortaya koyan, arkadaşlarını seven, insanlara değer veren biriydi Kadir Özcan. Kısacası adam gibi adamdı. Bırakın futbolculuk döneminde, bugün bile onun gibi hava topuna çıkan hiç kimse yoktur. Böyle bir insanı unutmak mümkün değil. Türk futbolunun başı sağ olsun.

Kadir gönül adamıydı


Ali KEMAL DENİZCİ: Ölülerin arkasında kötü de olsa iyi konuşurlar ama Kadir Özcan gönül adamıydı. Dostunu arar sorardı. Hiçbir yanlışı olmayan çok güzel bir insandı. Çok sıkıntılar çekti. Tam düzlüğe çıktığı zaman böyle bir hadise ile karşılaşılması çok acı. Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın. O asla bizim hafızalarımızdan silinmeyecek.

Koca çınarımız göçtü gitti

Ali YAVUZ: Hala şoktayım. Söyleyecek kelime dahi bulamıyorum. O, efsane takıma büyük katkılar sağlayan geri dörtlünün temel direğiydi. Trabzon ve Türk futbolu büyük bir yeteneğini kaybetti. Koca çınarımız göçtü gitti. Başımız sağ olsun.