1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Ekici'nin F. Bahçe formasını giyeceği tarih belli oldu
Ekici'nin F. Bahçe formasını giyeceği tarih belli oldu

Ekici'nin F. Bahçe formasını giyeceği tarih belli oldu

Ekici'nin F. Bahçe formasını giyeceği tarih belli oldu

A+A-

Transferin yıldızı Mehmet Ekici'nin Fenerbahçe formasını giyeceği tarih belli oldu.

 

Advocaat, transferde eğer her şey planlandığını gibi gelişirse Mehmet Ekici'yi pazar Go Ahead Eagles ile yapılacak maçta oynatmayı planlıyor.

 

F.BAHÇE'NİN 8 Ocak Pazar saat 19.00'da Hollanda'nın Go Ahead Eagles takımı ile Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda yapacağı hazırlık maçının sırrı çözüldü. "Yürü be Kartallar" anlamındaki Go Ahead Eagles ile devre arası kampında yapılacak bu karşılaşma, Sarı-Lacivertli kulüp tarafından rastgele seçilmedi. Pazar günkü bu sınav, eğer her şey planlandığı gibi gelişirse F.Bahçe'nin müstakbel transferi Mehmet Ekici'nin Sarı-Lacivertli camiaya takdim edilme maçı olacak. Mehmet Ekici, büyük bir ihtimalle, klasik "Çubuklu" F.Bahçe formasını ilk kez Go Ahead Eagles sınavında giyecek.

 

FUTBOL ANLAYIŞINI EZBERLETECEK

 

Teknik Direktör Dick Advocaat, yarın başlayıp, 12 Ocak Perşembe günü sona erecek Antalya kampını takıma kondisyon yüklemesi için bir fırsattan çok, yeni transferlerin kadroya monte edilme süreci olarak görüyor. Hollandalı teknik adam, yeni transfer Oleksandr Karavaev ve prosedürler yetişirse Mehmet Ekici'ye Antalya kampında futbol mantalitesini anlatacak, bu iki oyuncudan sahada neler istediğini söyleyecek ve yeni transferlerin F.Bahçe'nin oyun anlayışına uyum sağlaması için çalışmalar yapacak. Bu, takımdaki diğer oyuncuların es geçilmesi anlamına ise gelmiyor.

 

UYUM SÜRECİ FAZLA UZUN SÜRMEZ

 

Advocaat, kamp süresi kısa olduğu için kondisyon yüklemesini belli bir seviyede tutarken, taktik antrenmanlar ağırlık kazanacak. Hollandalı teknik adam, bu süreçte Mehmet Ekici ile özel olarak ilgilenip, yıldız futbolcunun sezonun ikinci yarısındaki yoğun maç programına hazır hale gelmesini sağlayacak. Dick Advocaat, tam aradığı 8.5 numara özellikleri taşıyan Mehmet Ekici'nin uyum sürecinin fazla uzun sürmeyeceğini düşünüyor. Mehmet'in sezonun ikinci yarısı ile birlikte F.Bahçe'de direkt ilk 11'de oynaması planlanıyor.

 

 

Akşam