1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. “El fenerini kapatın. Ben sarhoşum“
“El fenerini kapatın. Ben sarhoşum“

“El fenerini kapatın. Ben sarhoşum“

Sarhoş sürücü ve polis arasında güldüren diyaloglar yaşandı.

A+A-

Antalya'da, ters yolda park eden ve sızan alkollü sürücü Hadi Y., kendisini uyandırmaya çalışan polise zor anlar yaşattı.


Olay, bugün saat 04.00 sıralarında Otogar Kavşağı'nda meydana geldi. 42 VU 666 plakalı otomobilin kavşakta ters bir şekilde park ettiğini ve sürücüsünün de yerde yattığını görenler, polise haber verdi.Olay yerine gelen asayiş ekipleri, otomobilden ayaklarını dışarıya sarkıtan sürücüyü uyandırmaya çalıştı. Bunda başarılı olamayınca çağrılan trafik polisleri, aracı bulunduğu yerden çekici yardımı ile kaldırmak istedi. Bu sırada adının Hadi Y. olduğunu söyleyen sürücü, trafik polislerinin tüm uyarılarına rağmen kendisinin rahatsız edilmemesini istedi. Hadi Y. polislere, "El fenerini kapatın. Ben sarhoşum, kaldırıma park ettim" dedikten sonra tekrar koltuğa uzandı.Polislerin ısrarı üzerine bu kez, "Sizin işiniz yok mu Beni rahat bırakın. Nerede yatacağımı size mi soracağım" diyen Hadi Y.'nin sözlerine bir trafik polisinin Yok tek işimiz bu demesi dikkat çekti. Görüntü alan gazeteciye de tepki gösteren sürücü, sonunda tutanak tutan trafik polislerinin yanına gitti. Ancak polisler ile Hadi Y. arasındaki ilginç diyaloglar burada da devam etti. TUTANAĞA ÇARPI ATTI


Bir ara çağrılan ambulansın arkasına geçen ve kapıyı açmaya çalışan sarhoş sürücüye yine polisler engel oldu. Trafik polislerinin hazırladığı tutanağın üzerine çarpı ve uzun bir imza atan sürücü, kendisini uyaran polise bu kez, "Sen ramazan bekçisi misin" diye sordu. Yanındaki arkadaşı ise sarhoş sürücüye dönerek, "Arkadaşım normalde davul çalar. Boş zamanlarında polislik yapar" diyerek soruyu cevapladı.


Daha sonra polislerin otomobiline binen ve burada uyumaya çalışan Hadi Y.'yi araçtan indiren polisler, onu taksiye bindirerek kaldığı otele gönderdi. Otomobil ise çekici yardımı ile sürücünün kaldığı otelin otoparkına çekildi.