1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Emekli müezzinden ilginç uygulama
Emekli müezzinden ilginç uygulama

Emekli müezzinden ilginç uygulama

Amasya'da yaşayan Ömer Gökyar, 20 yılı aşkın süredir camide cenaze namazları kılınanları günü gününe defterine yazıyor.

A+A-

Amasya'da yaşayan emekli müezzin Ömer Gökyar, 20 yılı aşkın süredir camide cenaze namazları kılınanları günü gününe defterine yazıyor.

 

Şehrin en büyük ibadethanesi olan Sultan II. Bayezid Camisi'nde görev yaparken ölenlerin isimlerini deftere yazmaya başladığını ve bu ilginç alışkanlığını emekli olduktan sonra da devam ettirdiğini belirten emekli müezzin Gökyar, geçen yıl tadilat nedeniyle ibadete kapatılan caminin avlusunda bir yandan tespih satarken öte yandan da süren restorasyon çalışmaları takip ediyor.

 

"ÖLMEZSEM DEVAM EDECEĞİM"

 

Ara verdiği cenazeleri kaydetme alışkanlığını sürdürmek isteyen evli ve 3 çocuk babası 69 yaşındaki Gökyar, "İnşallah ömrümüz olursa cami açıldıktan sonra yine yazacağız. Ölmezsem devam edeceğim" dedi.

 

ÖNCEKİ DEFTERLERİ ÇALINDI

 

1997 yılından bu yana her yıl 150'nin üzerinde ölen kişinin bilgilerini yazmasına rağmen önceki defterlerinin çalınmasına üzülen Ömer Gökyar, yakınlarını kaybedenlerin de gelip defterlerini incelediklerini anlattı.

 

Emekli imam Mehmet Ali Aydemir de yıllardır birlikte mesai yaptığı arkadaşının sıra dışı defterini görenlerin şaşırdığını söyledi.