1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Emekliye Müjde!
Emekliye Müjde!

Emekliye Müjde!

Emekliye ek maaş müjdesi geldi...

A+A-

Emeklinin dört gözle beklediği haber Sosyal Güvenlik Başkanı Fatih Acar'dan geldi.


Emeklinin beklediği haber SGK Başkanı Fatih Acar'dan geldi. Acar binlerce emeklinin beklediği ek ödemeleri çok kısa zamanda alabilineceğini söyledi.

 


KASIM SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar, aylıkları eksik ödenen 2 bin 500 emeklinin ödemelerini yapmaya başladıklarını belirterek, "Aylığı eksik yatırılanlardan ilk etapta işlemleri tamamlanan 826 emekliye toplam 2 milyon 455 bin lira fark ödenecek" dedi.

 Acar, 'intibak düzenlemesi' kapsamında 2000'den önce emekli olan yaklaşık 2.5 milyon dosyanın incelemesine devam edildiğini, bugüne kadar 1 milyon 700 bin emeklinin dosyasının manuel olarak tarandığını, çalışmaların ise kasım sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını söyledi. 

 

BAZI EMEKLİLER EYLÜL MAAŞLARINDA FARKLARINI ALDI

 

Çalışmalar kapsamında, 2 bin 500 emekliye aylıklarının eksik, 3 bin 500 emekliye ise aylıklarının fazla ödendiğini ifade eden Acar, şöyle konuştu: "Aylıkları eksik ödenen 2 bin 500 emekliye, ödemelerini yapmaya başladık. Aylığı eksik yatırılanlardan ilk etapta işlemleri tamamlanan 826 emekliye toplam 2 milyon 455 bin lira fark ödenecek. Bunların bir kısmı eylül aylıklarında farkları aldı. Diğerleri ise ekim ayında eksik ödemeleri alacak. Tespit yapıldıkça ödemeye devam edeceğiz. Ödemelerin bekletilip sonra yapılması söz konusu değil."