1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emniyet 81 ili uyardı! Saldırı olabilir
Emniyet 81 ili uyardı! Saldırı olabilir

Emniyet 81 ili uyardı! Saldırı olabilir

Emniyet Genel Müdürlüğü...

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü, PKK'lıların dokunulmazlıkların kaldırılmasını baz alarak kritik noktalarda eylem düzenleyebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğünce, 81 il emniyet müdürlüğüne gönderilen uyarı yazısında, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifinin 2 Mayıs 2016'da TBMM Anayasa Komisyonundan geçtiğini, 20 Mayıs 2016'da ise TBMM Genel Kurulunda kabul edildiği hatırlatılarak, PKK'lıların "HDP'li vekillerin milletvekilliklerinin düşürülmesini bir savaş gerekçesi olarak sayılacağı" yönünde açıklamaları bulunduğu vurgulandı.

 

SALDIRI İSTİHBARATI

 

Açıklamada, "irademe vekilime dokunma" ve "demokrasi nöbeti tutuyoruz" sloganları altında başta TBMM olmak üzere yürüyüş, oturma eylemi açlık grevi gibi eylemlerin yapılabileceği belirtilerek, PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ın organizesinde de kamu bina ve araçlarına saldırılacağı yönünde duyumlar olduğu kaydedildi.

 

Ayrıca örgütün kırsal kadrosunun adli ve mülki erkan ile AK Parti yöneticilerine ve binalarına yönelik eylem ve kaçırma faaliyetleri gerçekleştirilebileceği belirtilerek, alınan önlemlerin artırılması istendi.