1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Emre Belözoğlu'ndan FETÖ açıklaması: 'Hiç gizlemedim!'
Emre Belözoğlu'ndan FETÖ açıklaması: 'Hiç gizlemedim!'

Emre Belözoğlu'ndan FETÖ açıklaması: 'Hiç gizlemedim!'

Emre Belözoğlu'ndan FETÖ açıklaması: 'Hiç gizlemedim!'

A+A-

Emre Belözoğlu, FETÖ hakkında çarpıcı yorumlarda bulunarak "Bana yöneltilen eleştirileri kınıyorum" dedi.

 

Emre Belözoğlu, yaptığı açıklamada, bazı basın yayın  organlarında hakkında ortaya atılan iddialara tepki göstererek, şunları kaydetti:

 

FETÖ'YÜ LANETLİYORUM

 

"Öncelikle, 15 Temmuz 2016 Cuma günü gerçekleştirilmek istenen ve  ülkemizin birlik-beraberliğine kastederek, 240 masum insanımızı şehit eden,  binlerce insanımızı da yaralayan hain darbe girişimini ve bu alçak girişimin  arkasında bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nü lanetliyorum. Şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

 

ART NİYETLİ KONUŞMALARI KINIYORUM

 

Bu alçak girişimin hemen ardından başkanımız Göksel Gümüşdağ,  yöneticilerimiz, hocalarım ve tüm takım arkadaşlarımla birlikte, Türk  bayraklarımızı alarak, Başakşehir ve Kısıklı’da tutulan demokrasi nöbetlerine  katıldık. Her iki yerde de mikrofonu alarak, halkımızın ve kameraların önünde bu  alçak darbe girişimini lanetlememe rağmen, bazı basın organlarında şahsıma  yönelik "sustuğum ve konuşmam gerektiği" şeklindeki art niyetli yorumları kınıyor  ve kesinlikle kabul etmiyorum.

 

ALLAH RIZASI İÇİN ONLARA YARDIMDA BULUNDUĞUMU HİÇBİR ZAMAN GİZLEMEDİM

 

Yurt içi ve yurt dışında kurmuş olduğu okullarda hain emellerini  gizleyerek, yabancı çocuklara bayrağımızı sallatarak, İstiklal Marşımızı  okutarak, milletimizin büyük çoğunluğunun gözünü boyamış ve siyaset-sanat-spor-medya gibi her kesimin ilgisini çekmiş bu hain örgüt ile o  çocukları gördüğümde yaşadığım duygular haricinde hiçbir bağ ve ilişkim  olmadığını belirtmek isterim. Hayatım boyunca birçok yardım kuruluşu, dernek,  vakıf ve şahıslara olduğu gibi, eline milletimizin kanı bulaşmış FETÖ'ye de, gerçek yüzlerinin ortaya çıkmadığı o günlerde, Allah rızası için, Türk kültürünü  yaşattığı ve ülkemize hizmet ettiğini düşündüğüm için kurban ile öğrenci bursu  verdiğimi hiçbir zaman gizlemedim, şimdi de gizlemiyorum. Ne var ki, bu sinsi  yapının bir hizmet değil, terör örgütü olduğunun açığa çıktığı 17-25 Aralık  döneminden sonra, bu yapıya zerre kadar gönül bağım kalmamış, 1 kuruş da maddi  desteğim olmamıştır. Ben ve ailem geçmişte ve gelecekte her daim bu ülkenin,  devletimizin, devlet büyüklerimizin, bayrağımızın, manevi değerlerimizin yanında  olduk, bundan sonra da öyle olacağız."