1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Emre Güral'dan Trabzonspor'la ilgili çarpıcı sözler...
Emre Güral'dan Trabzonspor'la ilgili çarpıcı sözler...

Emre Güral'dan Trabzonspor'la ilgili çarpıcı sözler...

Emre Güral'dan Trabzonspor'la ilgili çarpıcı sözler...

A+A-

Bir dönem Trabzonspor'da forma giyen ve bu sezon Antalyaspor'la anlaşan Emre Güral çarpıcı açıklamalar yaptı. Fanatik'e konuşan golcü oyuncu Trabzon'da yaşadıklarını anlattı.

 

Trabzonspor'un büyüklüğüne yakıştığı gibi yönetilmediğini söyleyen Emre  “Trabzon’da bazıları, sadece kendi çıkarları için beni PTT 1. Lig’e gitmeye zorladı. İstemedim, kadro dışı bıraktılar. Trabzonspor’un aslında her sene şampiyonluğa oynaması gerekiyor ama dış etkenler izin vermiyor. Kulüp, büyüklüğüne yakışır şekilde yönetilmedi” dedi. Henriqe ve Janko'ya büyük paralar ödendiğini hatırlatan Emre çok büyük hataların yapıldığını kaydetti. Emre “Trabzonspor’da şimdiki yönetimi tanımıyorum ama ben oradayken çok büyük hatalar yapıldı. Bir hoca geliyor, 3 ay sonra gönderiliyor. Tonla para ödüyorsun. Öteki takım yıldız transfer yaptı diye sen de gidip milyon Euro’lar harcıyorsun. Trabzonspor çok güzel ve büyük kulüp. Her sene şampiyonluğa oynaması gerek. Ama dış etkenler izin vermiyor. Büyüklüğü gibi yönetilmedi. Kendi çocuklarına sahip çıkmalılar.

 

Henrique ve Janko’ya milyon Euro’lar veriliyordu. Ne verim aldılar. Ben gol atıyordum, ertesi hafta kadroya giremiyordum. Sabredildiğinde 5 maçta 7 gol attım. Tabii ki transfer yapacaksın ama biraz da kafayı kullanacaksın. Diyeceksin ki ben bu sene hazırlayacağım takımı bir dahaki sene şampiyonluğa oynayacağım. Bu sabır gösterilmeli artık. Ben Trabzon’dan ayrıldığım sene 22 oyuncu aldılar. Böyle şeyler yapılır mı ya! Bunları söylemek benim haddime değil belki ama orada yaşamış biri olarak söylüyorum. Gerçekler bunlar.” ifadelerini kullandı