1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Emre Sen Adam ol adam!
Emre Sen Adam ol adam!

Emre Sen Adam ol adam!

A Milli Takım Kaptanı Emre Belözoğlu, Belçika maçının ardından çarpıcı açıklamalar yaptı.

A+A-

Biz milli takımımza farklı duygularla geliyoruz. 1 haftadır bu spekülasyonları görüyoruz. Televizyona çıkanlar, savcılığa gidenler.. 4 hafta önceki bir olayı milli maça 1 hafta kala gündeme getirenlere helal olsun diyorum. Azıcık milli duyguları var mı?  

 

Benim gönlüm çok rahat ancak milli takımın ve benim konsantrasyonumu bozdular. Maçtan önce Trabzonsporlu taraftar bana, eşime ve şerefime küfretti. Bu dava sonuçlandığında, benim sokakta eşime ve şerefime küfredenler; eşleriyle sokaklarda nasıl dolaşacak? Ben şerefli bir şekilde gezemeyecek miyim? Bu ülkede vicdan sahibi yok mu? 1 hafta sonra benim yapmadığım ortaya çıkacak, her şey aklanacak. Ben mi daha çok Türküm yoksa onlar mı? Bunu kamuoyuna bırakıyorum. Allah büyük, ben yer altına çok inanıyorum. Bu iddiaları konuşanlar, ortaya atanlar benim susacağımı biliyorlardı...

-ŞEREFLERİYLE NASIL GEZECEKLER?- 

 

Bütün bu durumu insanların vicdanına bırakıyorum. Ben eşime ve şerefime küfürler yerken, bu dava bitikten sonra bu insanlar şerefleriyle aileleriyle sokaklarda nasıl gezecekler? Kimi Federasyonu sevmediği için, kimi partilere yalanmak için yapıyor. Benim inandığım Allah'ın insafı var. Bu dava neticelensin, ben aklandıktan sonra gezsinler sokakta bakalım.

 

-EŞİME KÜFÜR YİYEREK MAÇA ÇIKTIM!-

Benim bu konuyla ilgili Kağan'la telefonda konuşmuşluğum var mı? Oturup konuşmuşluğum var mı? 2 ay önce 3 dakika oturdum Akmerkez'de. Babası şahittir. Bizim de eşlerimiz annemiz, yakınlarımız var. Eşime şerefime küfür yiyerek çıktım bu maça.

-HERKES İNAT FORMA GİYECEĞİM-

 

Bu insanları görünce kararlarımı bir kez daha gözden geçireceğim. Ben de bir hata yaptım diyorum ve bu insanlara inat sonuna kadar gideceğim bu forma için; bu ülkeye hüzmet edeceğim.

Herkes çıksın bağlansın ondan sonra ben eşime küfür yiyeyim. Ben ailem için yaşıyorum, benim için futbol ikinci planda. Kimse umrumda değil, kimin ne düşündüğü de. Hukuki kısmını bilmem ama kulübüm gerekenleri yapacaktır. Maça küfür yiyerek çıktım.

-TRABZON HAKETMİŞTİ- 

 

Trabzon şampiyon olsaydı hak etmişlerdi. Bizi geçen sene şampiyonluktan ettiler bu kadar konuşulmadı. Biz şampiyon olunca mı konuşuluyor? Milli takım üzerinden prim yapanlar da var, aday olamadığı partiyi karalamak için gündem yaratanlar da var. Allah'ın izniyle bu dava tamamlanacak."