1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. EMRE’YE AYAK UYDURAMADILAR
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

EMRE’YE AYAK UYDURAMADILAR

A+A-
Yetersiz iki takımın Avni Aker de ki mücadelesinden beraberlik çıktı. Hücum bölgesinde daha soğukkanlı ve etkili bir Trabzonspor, Necip ve Ersan’lı Beşiktaş  savunmasını kolay aşar ve rahat bir galibiyet elde edebilirdi. Ne yazık ki olmadı.

Müsabakanın ilk on beş dakikasında rakibin üzerine giden ve özellikle sağ kanattan getirilen toplarla Beşiktaş’ı  çökertmeyi hedefleyen Trabzonspor, Mustafa Yumlu, Olcan  tehlikelerinin ardından Emre Güral ile  golü buldu. Daha sonra Beşiktaş’a karşı defansif bir anlayışla rakibin hücum oyuncularını kilitlemeyi başaran Bordo Mavililer, ikinci  golü kontra toplarla aradı. Lakin Emre Güral’ın akılcı ve muhteşem paslarına kimse eşlik edemeyince  beklenen ve oyunu rahatlatacak olan gol gelmedi.

İlk yarıyı  pozisyon bile bulamadan kapatan Beşiktaş ikinci devrede de sık sık pas  yaparak Trabzonspor’u etkisiz hale düşürmek istedi. Yine uzun  süre pozisyon bulamadılar. Topla çok oynayan, çok pas yapan olsalar bile yaptıkları komik hatalar ve doğru adreslere gitmeyen paslar neticesinde ‘Bu ne kötü bir takım’  yaftasına muhatap kaldılar. Trabzonspor’da savunma hatasıza yakın oynarken, özellikle Yusuf, Olcan, Adrian, Mauouluda dörtlüsü, yani  ofansif anlamda kader rolü üstlenen ayaklar çok etkisiz  kaldı. Yukarıda söyledim ya! Emre Güral’a ayak uyduramadılar.  Maoluda müsabaka 1-0 iken yakaladığı net golü atabilse, aynı Maouluda  Beşiktaş’ın golünde ki kornerde topu kontrol etmek yerine taca vurmayı düşünebilse, Olcan kaçırdığı net fırsatın dışında , iki kez kaleye vurma bencilliği yerine arkadaşlarını tercih etmiş olsa inanın böylesi bir Beşiktaş’ı  bu Trabzon iki üç yapardı.  Vah vah vaaah! Düşündükçe  içimi çekiyorum. Stoperleri  Ersan ve Necip olan bir Beşiktaş  nasıl elden kaçar? Akıl alacak gibi değil. Gecenin Yıldızı Emre Güral, görevini yapma adına  yardımcıları ise Mustafa Yumlu, Bosingwa ve Beşiktaş takımından Atiba’ydı.

Yenilmedik  ve taktiksel anlamda iyi bir sınav verdik. Bu yüzden mutluyum. Kazanamadık, çünkü böylesi bir Beşiktaş karşısında en güvendiğimiz ayaklar ile net fırsatları değerlendiremedik.  Yani sizin anlayacağınız karmaşık duygular içindeyim bu gece.

Önceki ve Sonraki Yazılar