1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. En ciddi sınavda gördüklerim...
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

En ciddi sınavda gördüklerim...

A+A-
Uzun bir zamandır Trabzonspor’un genel durumu için bir değerlendirmede bulunmayıp sabırla bekledim. Hem ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü durum, hem yeni bir takım oluşu, ve hem de yurt dışı kamplarında zayıf rakiplerle alınan maçların ölçü teşkil etmeyeceğini düşündüğümden bekledim.
 
Ligin başlamasına bir hafta kala bordo mavili Trabzonspor ilk ciddi hazırlık sınavını Bursaspor’a karşı verdi söz konusu müsabakanın skoru bazı hakem hataları da göz önüne alındığında çok önemli değil benim için ancak ortaya konulan futbol maalesef umut da verici değil. Koskoca doksan dakika boyunca rakip kalede Yusuf’un attığı şut dışında tek bir pozisyon dahi üretilememesi bizleri haklı olarak derin tedirginliklere sürükledi bunun dışında zaman zaman oyun disiplininden kopmalar ve final paslarındaki beceriksizlikler sıkıntının önemli boyutta olduğunu gösteriyor. Fizik gücü olarak Trabzonspor’un rakibine oranla özellikle ilk yarıda daha iyi gözükmesine rağmen takım oyunundaki yetersizlik bazı bölgelerdeki önemli yetersizlikler bu avantajın skora dönüşmesine engel teşkil etti. Özellikle yeni transferleri bireysel olarak değerlendirecek olursak Durica, tecrübeli ancak ağır, İbanez; Duran toplarda etkili ancak diğer yönleriyle yetersiz, Onazi; Oyun disiplinine sağdık iyi bir görev adamı, Castillo; Çok yetenekli ancak sürekliliği? ,Bero; Bu görüntüsüyle hayal kırıklığı. Şeklinde değerlendirebiliriz. Görüşüme katılır veya katılmazsınız kısacası Onazi ve Castillo dışında hiçbir yeni transferden ümitli değilim. Tabi Güney Koreli oyuncu bu maçta olmadığı için kendisi bu yorumların dışında tutuyorum.
 
Kamuoyuna çok abartılı yıldızlar olarak lanse ettirilen oyuncuların aslında genel manada vasat isimler olduğunu söylemek mümkün elbette Trabzonspor’un biraz daha zamana ihtiyacı var diye düşünsek de lig yarışının başlaması için zamanımız kalmadığını ve halen daha çok eksiğimiz olduğunu bilmemiz lazım unutmayalım ki hayal satmakla başarılı olunmaz, zaferler yazılmaz.
 
Önceki ve Sonraki Yazılar