1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Endişelerim ve sonrası!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Endişelerim ve sonrası!

A+A-
Trabzonspor kaldığı yerden devam etti. Açıkçası; Rize maçında ortaya konulan futbol, Beşiktaş maçında yapılan saçma sapan hatalar ve ardından lige verilen aranın yaratabileceği konsantrasyon eksikliği  ihtimali, bu maç öncesinde kafamda soru işaretleri oluşturmuştu.
 
Tüm bu endişelerimin yersiz olduğunu  25.dakikadan sonra görmenin mutluluğunu yaşadım. Karşılaşmanın  ilk yarısında ev sahibi Antalyaspor, süratli bir başlangıç yaptı. Belli ki rakibin böyle başlayacağını düşünen konuk takım, ilk önce oyunu kendi alanında kabullenip, hızlı kontralarla çıkarak, gol bulmak niyetindeydi. Fakat ilk yarım saate yakın dilim içinde  rakibi doğru karşılayan Bordo Mavililer, umut ettiği hızlı çıkışlarda başarılı olamadı. Antalyaspor, o anlarda orta alanda iyi bir direnç ortaya koyup, Karadeniz Fırtınası'nı kilitlemeyi başardı. İlk yarım saatten sonra ise Trabzonspor yavaş yavaş istediğini yapmaya başladı. Sağ kenardan Pereira'nın sık sık hücumlara çıkması,  oyuna sağ önde başlayan Yusuf'un ise zaman zaman gerçek bölgesine yani içeriye doğru kat etmeye başlaması ve tabi ki  Antalyaspor'un  enerjisinin düşmeye başlamasıyla Trabzonspor,  ilk devrenin son diliminde 'ben geliyorum' mesajını verdi ve iki tehlikeli pozisyon da buldu. Golsüz biten ilk devrenin ardından, ikinci yarıya da daha etkili başlayan taraf Trabzonspor'du. Nitekim   genç Yusuf'un muhteşem pasında, Rodellaga'nın çaprazdan gol olan vuruşu, konuk takımı moral olarak da karar olarak da en üst motivasyona taşıdı. Ardından N'Doye'un harika  biçimde çevirdiği top ve Uğur'la gelen gol, Antalyaspor'un  ise direncini bir hayli törpüledi.Oyun kontrolünü elinde tutmayı başaran ve her hattı ile mükemmel oynayan Bordo Mavililer,  Olcay'ın pasında Rodallega ile bir gol daha bulup  finişi tamamen gördü. Müsabakanın hakemi, Trabzonspor'un 3-0 lık neticesine kadar hata yapmadı. Fakat son on beş dakikada, ev sahibi takımın bir penaltısını vermedi. Olcay'ın, Yekta'ya yaptığı hareket kanımca penaltıydı. Ve tabi ki Esteban'ın ceza alanı dışında elle müdahalesi de kırmızı kartla son bulmalıydı. Hakemin iki kritik hatası asla skora etki yapmadı. Bunu herkes böyle bilmeli. Çünkü penaltı verse, gol olsa, elbette konuk takım oyun şeklini, oyuna disiplinine  bakışını mutlaka gözden geçirecekti.
 
Karadeniz Fırtınası'nda  hiç bir futbolcuyu birbirinden ayırmak istemiyorum. Açıkçası ilk yirmi beş dakikadan sonra hepsinin mücadele şekli takdire şayandı.  Yetmiş dakikalık, mükemmele yakın oyunun hakkı da, böylesi güzel bir galibiyetti. İnanın hem galibiyete hem de Trabzonspor'un kafamdaki endişeleri giderecek bir görüntü verip, kaldığı yerden devam etmesi tüm yorgunluğumu aldı. Çünkü gelecek yılın temellerinin sağlam olduğunu görmek,  bu sezonki yarıştan  bence  çok daha mühim. Hepsine teşekkürler...
 
Önceki ve Sonraki Yazılar