1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Endüstri Yatırım Adası’nda dolgu hazırlığı
Endüstri Yatırım Adası’nda dolgu hazırlığı

Endüstri Yatırım Adası’nda dolgu hazırlığı

Hacısalihoğlu Endüstri Yatırım Adası ile ilgili bilgi verdi...

A+A-

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, Arsin'de yapılacak olan  Endüstri Yatırım Adası için ÇED sürecinin tamamlandığını ve dolgu için hazırlıkların sürdüğünü açıkladı.

 

 CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör ve yöneticiler, Hacısalihoğlu'na ziyarett bulundu. Hacısalihoğlu ziyaret sırasında Arsin Organize Sanayi Bölgesi önünde yapılacak olan Endüstri Yatırım Adası için dolgu hazırlıklarının devam ettiğini dile getirerek dolgu planının Büyükşehir Bedeliyesi İmar Komisyonu'ndan geçtiğini hatırlattı

 

Başkan Hacısalihoğlu Çevresel Etki Değerlendirme sürecinin bittiğini belirterek sondaj ve benzeri teknik konuların hazırlığının devam ettiğini ve alan için kanuni düzenleme gerektiğini vurguladı. Siyasilerin bunun için yardımcı olmak için söz verdiğini dile getiren Hacısalihoğlu " 2 bin dönüm üzerine yapılacak bu alana büyük firmaları getirmek istiyoruz. Burada özel sektör 1 Milyar TL civarında yatırım yapabilecek." dedi.

 

Çamburnu'ndaki tersane alanı ile ilgili bilgiler de aktaran Suat Hacısalioğlu burada bir hareketlilik olduğunu belirterek "“Çebiler Tersanecilik'in en kısa sürede yapılanmaya devam edeceğini umuyorum. Sac gemi imalatçıları da oraya taşınmaya başladılar. Bizim de orada bir ortak üretim merkezi planımız bulunuyor. Toplamda 30 Milyon TL civarında bir proje. Bu proje de tamamlandığında tersaneciliğin altyapısı orada bitmiş olacak. Umuyoruz ki burası en kısa sürede faaliyete başlar. " ifadelerini kullandı

 

Son olarak Çamburnu'nundaki tersane alanında boş kalan 60 dönümlük bir alan olduğunu belirten Hacısalioğlu, burada savunma sanayi için üretim ve araştırma merkezi kurmayı amaçladıklarını söyledi.