1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Engelli kızını böyle dilendirdi!
Engelli kızını böyle dilendirdi!

Engelli kızını böyle dilendirdi!

Üstelik 7 aylık hamile...

A+A-

ADANA'da kentin en işlek caddesinde dilenen 7 aylık hamile 34 yaşındaki Zeynep C.'nin, 6 yaşındaki bedensel engelli kızı F.C.'yi de dilendirmesini güven timleri engelledi.


Merkez Seyhan İlçesi Tepebağ Mahallesi'nde yaya trafiğinin en yoğun caddelerden Çakmak Caddesi'ni mekan tutan Zeynep C., doğuştan ayaklarında kemik eğriliği bulunan kızı F.C.'yi kış gününde kaldırım üzerine yatırıp, tedavi ettireceğini söyleyerek yoldan geçen vatandaşlardan para toplamaya çalıştı.
Haftalardır aynı yerde dilenen 5 çocuk annesi Zeynep C.'nin merhamet avcılığı yapmasından rahatsız olan esnaf, durumu polise bildirdi.


Olay yerine gelen güven timi, minik F.C.'nin perişan halde dilendirilmesine son vermek için müdahalede bulundu. Bu sırada Zeynep C. polislere direnip, gazetecilere saldırdı. Kızını kucağına alıp, kaçmaya çalışan hamile dilenci, kendisini görüntüleyen gazetecilere "Şimdi bu kızı sana fırlatırım" diyerek tehdit etti.
Zeynep C. içi kola dolu teneke kutuyu gazetecilere fırlattı. Araçların arasından gazeteciyi kovalamaya başladı.

Polis ekibi, Zeynep C.'yi engellemeye çalıştı. Bunun üzerine engelli kızı sırtında olduğu halde otobüs duraklarına doğru koşan Zeynep C. halk otobüsüne binerek kaçmak isterdi.


Hareket etmek üzere olan halk otobüsünü durduran polisler, anne ile engelli kızını otobüsten indirdi. Polis merkezine götürülen Zeynep C. hakkında çocuğunu dilendirmek ve istismar suçundan 174 lira para cezası yazıldı, ayrıca çocuk mahkemesinde dava açılması için işlem yapıldı.