1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Engin krizinin perde arkası
Engin krizinin perde arkası

Engin krizinin perde arkası

Şenol Hoca ve yaramaz çocuğu Engin

A+A-

Karşılaşmanın sonlarına doğru oyuncusuna yönelen Güneş "Hazırlan, seni oyuna alacağım. Çabuk ol" direktifinde bulundu.

Ancak Engin Baytar'ın maçın son dakikaları girilmesinden dolayı hiç oralı olmayarak isteksiz tavrı ve ağır hareket etmesi Şenol Güneş'in küplere binmesine neden oldu. 2-0 kaybedilen mücadele sonrasında iyice çılgına dönen tecrübeli teknik direktör, daha önce de bu tip problemler yaratan Engin'i kadro dışı bıraktığını açıkladı.

 

'ENGİN İÇİN KİMSE YANIMA GELMESİN'

Daha sonra araya giren kaptan Tolga Zengin ise Güneş'e "Hocam Engin'i affedelim" şeklinde teklifte bulundu ancak deneyimli hoca "Bir daha Engin konusunda kimse benim yanıma gelmesin" şeklinde sert bir cevap verdi. Bu da Güneş'in daha önce defalarca affettiği Engin'i bu kez tamamen sildiği şeklinde yorumlandı. Bu gelişmelerin ardından da Engin Baytar takımın yaptığı idmana Güneş tarafından alınmadı ve başka sahada tek başına çalışma yaptırıldı. Engin Baytar'ın kulüple ilişkisinin kesilmesine kesin gözüyle bakılırken, ağır para cezasının da gündemde olduğu belirtildi.

1 DEĞİL 2 DEĞİL!

Bordo-Mavili takımın en problemli oyuncusu olarak gösterilen Engin Baytar'ın son yaptığı olay aslında bir ilk değil. İşte vukuat dosyası bir

hayli kabarık olan futbolcunun, daha önce yaptıkları

VARAN 1

Geçen sezon ligin ilk yarısında oynanan Trabzon'daki Eskişehir maçında oyundan alınınca Şenol Güneş'e el kol hareketleri yaptı. Kulübede yardımcı antrenör Şeref Çiçek'i iterek yerine oturdu. Daha sonar herkesten özür diledi.

VARAN 2

Bursa maçının ardından Trabzonspor taraftarlarına üçlü çektirdi. Şenol Güneş, "Cenaze evinde düğün olmaz. Hayatımız Engin

Baytar'ı uyarmakla geçiyor" dedi.

VARAN 3

Sivas maçının ilk yarısında Engin Baytar, Burak Yılmaz'ın yerine Brezilyalı futbolcu Jaja'ya pas vermiş, golün kaçması üzerine ikili tartışma

yaşamıştı. Engin yedek kulübesine dönerek oyundan çıkmak istediğini işaret etmişti.

VARAN 4

İyileştikten sonra Konya maçının kadrosuna alınmasına karşın oynatılmamasına kızan Engin Baytar soyunma odasında da gerilim yaratmıştı.

VARAN 5

Ligin ikinci yarısında Trabzon'da oynanan Bursa maçı hazırlıklarının yapıldığı çift kale maçında yardımcı antrenör Ünal Karaman'ın istediklerini yerine getirmeyip izinsiz olarak soyunma odasının yolunu tutmuştu.