1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Enkaz edebiyatı yapmaya gelmedik!
Enkaz edebiyatı yapmaya gelmedik!

Enkaz edebiyatı yapmaya gelmedik!

İşte detaylar...

A+A-

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta kahvaltı toplantısında Trabzonspor’un gündemi hakkında açıklamalar yaptı.

İşte Başkan usta’nın konuşmasından dikkat çeken bölümler…

"Buraya enkaz edebiyatı yapmaya gelmedik. Durumu sizlerle paylaşıp, sizlerle yönetmek için, fikirler almak için bir araya geldik. Biz biraz da kendimizi sorumluluk altına sokmaya çalışıyoruz. Aynı hedefe birlikte yürüyeceğimiz camiada hangi gün hangi ay nerede olduğumuzun bilinmesi şeffaflık derecesinde önemli. Bunların bilinmesi başka, kulüp adına yapılacak hataların nelere mal olduğunu paylaşmamız başka. Çünkü ekonomisi bozuk olan bir kulübün başarıya ulaşma şansının mümkün olmadığını biliyoruz.

Bunun dışında ikinci alan var ki sportif alan. Taraftar transfer isteyebilir. Her bir kontratın milyonlarca liralık karşılığı var. Her hangi bir oyuncunuzun transfer ederken eğer ince eleyip sık dokumamış ve imza atmışsak orada yapılacak bir tane iş kaldı. Onu mutlaka değerlendirmek zorundayız. Olmadı kenara koyalım. Olmadı üzerine alalım. Bu grup tutmadı diğer grubu alalım. O anda katlanarak moral bozukluğu ile istikrar olmadığı için sportif başarısızlıkla karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz oluyor. Biz yönetime geldiğimizde sportif alanda elimizde ne kadar oyuncu var. Bu oyuncularla devam edip etmeyeceğiz mi? Öyle kontratlar var ki!

 Bir kontrata imza attığınız anda karşılığı ekonomik olarak oldukça büyük. Bu sezon elimizde ne kadar oyuncumuz varsa bu oyuncuların kaçı gelecek seneye kalıcı iskelette yer alabilirin peşindeyiz. İkincisi elbette sene sonunda çok önemli bir revizyon yapmak durumunda kalabiliriz. Gelecek seneye iddialı girmek için. Eğer elimizde çıkarmak istediğimiz oyuncular varsa bu sezon onların en iyi şekilde oynayıp değerlendirmek isteriz.

Şu kolay. Kenara koyalım. Kadro dışı yapalım. Oyuncunun kapasitesinin sınırlarının nereye gittiğini görmekten geçer. Gönül ister ki, Trabzonspor her maçında muhteşem oynasın. Çok iyi sonuçlar alsın. İçimizde her halde bunun tersini düşünecek kimse yoktur. Kadroya dönüp baktığımızda öyle oyuncular var ki sürekliliği hiç yakalayamamışlar. Bunlara şans vermek gerek. Gelecek seneyi planlamak adına. Biz şuan yoğun şekilde bu aile ortamının oluşturulmasında engel olan unsurları engellemeye çalışıyoruz. 

Ara transfer döneminde bizim bir tane derdimiz vardı. Çok oyuncu vardı. Kadroyu küçültmek. Sorunlu olan bir iki yere iki tane oyuncu transfer etmek. Bunlardan biri santrafor bölgesiydi. Biz orada N'Doye ve Deniz'den elde ettiğimiz tasarrufla Muhammet'i aldık. Sol bekte de Alper ve aslında kumaşı iyi olduğuna benimde inandığım fakat Trabzonspor'da formunu yakalayamayan Soner'i Akhisar'a vererek maç başları dahil bize yıllık 5 milyon olan maliyet yerine Güray'ı 2,5 milyona aldık.” 

Önümüzde ki hafta itibariyle Scout ekibi göreve başlıyor. İyi bir ekip olacak.  Hedefimiz şuan da takımda kalacak olanları tespit etmek ve ardından Scout ekibinin ortaya koyduğu isimlerle iddialı kadro ortaya koymak. 

Bu büyük camiaya Trabzonspor gibi büyük kulübe yakışan hangi şartlarda bulunursak bulunalım, en kısa sürede itibarlı toplumun geniş kesimleri tarafından sevilen takdir görülen bir kulüp inşa etmek.   Her birimizin vereceği destekle olacak. Biz 2 aylık yönetimimiz. Ayda bir bir araya gelmiş olacağız. Şeffaf olmak adına sizin de görüşlerinizi almak için…

Şehrimizin bakanları her dönem Trabzonspor’a sahip çıktı. İki bakanımız var. Geçen Ankara’ya ziyarete gittiğimizde bakanlar kurulunda da çok büyük ağırlığımız olduğunu öğrendik. Trabzonspor’un ağırlıklı Ankara’da böyle bir gücü var”