1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: 'Batı'da bazı liderlere sözüm var'
Erdoğan: 'Batı'da bazı liderlere sözüm var'

Erdoğan: 'Batı'da bazı liderlere sözüm var'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize'de toplu açılış törenine katıldı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize'de toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan şöyle konuştu: "Rize ve Artvin'e destek verecek havalimanımızın tüm hazırlıkları yapıldı, ihale bitti. Birazdan temelini atıyoruz. TBMM Başkanımız, Ulaştırma Bakanımız, milletvekillerimiz oradalar. Buradan birlikte temel atma törenini izleyeceğiz. Havalimanımızı en geç 2021 sonunda tamamlayacağız. Havalimanı ile birlikte Rize'de turizmde, ticarette yeni bir dönem başlıyor.

 

"DİNAMİK BİR PARLAMENTO İSTİYORUZ"

 

Gençlerimizin parlamentoya girmeleri en doğal hakkı. Fatih'in torunları onun arkasından giderek niçin parlamentoya girmesin. Dinamik bir parlamento istiyoruz, genç bir parlamento istiyoruz.

 

BATI'DA BAZI LİDERLERE SÖZÜM VAR

 

3-5 Avrupalı faşistin bu ülkenin onurunu, gururunu incitmesine asla müsaade etmeyiz. Batı’da bazı liderler istisna, bazı liderlere sözüm var. Avrupa’da sandıkları oradaki kardeşlerimiz Allah’ın izniyle patlatacaklar. Avrupa’daki kardeşlerime sesleniyorum, 7 gün kaldı. İyi gidiyorsunuz, geçen yıla göre fazla gidiyor, bu faşist baskıları uygulayanlara cevabı verin diyorum.

 

Dün Ankara’da da söyledim. Vah dangalaklar vah. Siz kim oluyorsunuz ya? Biz ölümü korkutmuş bir nesiliz. Biz kefenlerimizi giyerek bu yola çıktık. Biz gökten zembille inerek gelmedik buralara. Silahlarla sandıklardan çıkmadık, milletin iradesiyle geldik. Ama ne yazık ki Avrupa’daki bazı liderler orada terör örgütlerini besliyor. İsviçre’de sosyalist parti, terör örgütleriyle beraber polisin korumasında bu gösterileri yapıyor. Gün ola harman ola.

 

Vatikan’ın AB ile işi ne? Sizin Vatikan ile işiniz ne? Bakın hepsi tek millet oldu. Ve Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne almamak için ellerinden geleni yapıyorlar mı? Şimdi hazırlanın 16 Nisan bunun için de önemli. Vereceğiniz kararla bu işi de masaya yatıracağız."