1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. ERDOĞAN BAYRAKTARA DAİR...
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

ERDOĞAN BAYRAKTARA DAİR...

A+A-
  Ankara kulislerinde Erdoğan Bayraktar ismi Trabzon milletvekilliği için yeniden ve güçlü bir şekilde seslendiriliyor. Erdoğan Bayraktar’ın  aktif olarak siyasete dönüp dönmeyeceği, Parti kurmaylarının takdiridir. Fakat Bayraktar’ın gidişi ile Trabzon’da bir çivi çakılmadığı gerçeğini de görmek gerekir.

O da hepimiz gibi bir insan. Hem de tipik bir Karadeniz insanı… Heyecanlı, atik ve gözü pek… Her insan gibi hataları olmuştur ve olacaktır da! Bakan olduğu dönemlerde   büyük bir çoğunluk  ‘fırıldak’ gibi etrafındaydı! Yalakalık, iki yüzlülük, çıkarcılık  gırna gidiyordu. Azılı komünistler mi ararsınız, sahte dindar geçinenler mi… Ama bir gerçek vardı ki, partili olan da olmayan da Erdoğan Bayraktarcı olmuştu o dönemde! Bayraktar bey onların gözünde ‘harikulade’ bir adamdı! Kelimeler  yetmiyordu ona övgüler dizmek için! Çünkü o gün ‘güç’ sayın Bayraktardaydı! Onlar aslında Bayraktar beyin değil,‘gücün’ adamıydı. Ve sayın Bayraktar koltuktan inince etrafında kimse kalmadı! Acı ama gerçek bu! Çünkü ‘güç’ gitti, çıkar gurubu yeni bir ‘güç’ arama telaşına düştü. Etrafında kimler kaldı? Sadece üç beş gerçek dost! Hatta onlardan birisi de yakın arkadaşım Recep Güngör! Çünkü onlar, yani o üç beş kişi, gerçek seven, kıymet bilen, toplumumuzda parmak kadar sayıları olan vefalı insanlardı. Erdoğan bey koltuktan inince, o güne kadar etrafında pervane olanların hemen hepsi dedikoduya başladı. Kendileri çok dürüst, mükemmel insanlardı ya!(Allah onları ıslah etsin)  Trabzon’un değeri, büyüğümüz olan bu kadir şinaz insan için oturdukları yerden ahkam kestiler! Dedikodunun alasını yaptılar! Hepsi namus ve dürüstlük abidesi kesildi!  Emin olun, aha burada yazıyorum! Eğer dediğim olmasın yüzüme tükürün! Dün etrafta pervane olup koşuşanlar, yarın Erdoğan bey yeniden aktif siyasette olunca, hiçbir şey olmamış gibi  yine etrafında pervane olacaklardır! Çünkü onlar, haysiyet yoksunu, bukalemun, çıkarcı kişilerdir. Onlar ne dava adamıdır, ne de Bayraktar sevdalısı! Onların kıblesi sadece paradır, ranttır!

Benim bugüne kadar Erdoğan Bayraktar bakanımızla ne yakın temasım olmuştur, ne de şahsımı tanır! Hiçbir beklentim de olmamıştır. Ama şunu bir Trabzonlu olarak  gözlemleyip rahatlıkla söylemeliyim ki, o bakanlık koltuğundan düştükten sonra Trabzon’da bir çivi çakılmamıştır. Sayın Bayraktar döneminde Trabzon para görmüştür. Hizmet bulmuştur. Hareketlilik yaşayan canlı bir şehir olmuştur. Bakın son bir buçuk yıla! Ölü toprağı serpilmiş, geri gitmiş, sahipsiz bir kent olup çıkmıştır Trabzon! O nedenle bizler, birileri gibi çıkarımız için değil, bu şehir halkına hizmet için Erdoğan Bayraktar ismini fazlası ile önemsiyoruz. Hataları, günahları, sevapları ile Erdoğan bey Trabzon için önemli bir şanstır. Ben öyle düşünüyorum. Hizmet eden insanları herkesin de öyle bilmesi gerekir. İnsanlık bunu gerektirir. Siyaset arenası Erdoğan Bayraktarı bundan sonra nereye taşır? Bilemeyiz. Nerede olması gerekir? Onu da biz bilemeyiz. Ama bu tür insanların etkin yerlerde olması şehrimiz ve bölgemiz adına çok büyük önem arz etmektedir. Ben şehrimiz adına bu düşüncelerimi kaleme aldım. Başkaları kendi çıkarları adına bir şeyler düşünüp, hareket ediyorsa, bunları da Erdoğan bey ve onun gibi değerlerimiz iyi analiz etmelidir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar