1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ERDOĞAN CHP’Yİ BOMBALADI!
ERDOĞAN CHP’Yİ BOMBALADI!

ERDOĞAN CHP’Yİ BOMBALADI!

‘Biz harçları kaldıralı 2 yıl oldu. Kılıçdaroğlu’nun haberi bile yok’…

A+A-

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, TRT Haber canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘HABERİ YOK’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatleri arasında üniversite harçlarını kaldırma sözünü anlamsız bulduğunu söyleyerek,"Biz zaten harçları 2 yıl önce kaldırdık. Maalesef ülkeyi yönetmeye talip olan ana muhalefetin liderinin bundan bile haberi yok’ dedi.

SARAYLA İLGİLİ İDDİALAR TÜMDEN ASILSIZ!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili ortaya atılan altın kaplama klozet ve altın bardaklarla ilgili iddiaların tamamen yalan olduğunu söyleyen Erdoğan;

"Eğer ana muhalefetin başındaki zat, dürüstse, namusluysa, -Bakın ben yarın Iğdır ve Erzurum'da olacağım, hemen bu akşam Genel Sekreterime talimat vereceğim- buyursun gelsin, Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde buraları dolaşsın, herhangi bir lavaboda, tuvalette acaba böyle altın kaplama bir klozet bulacak mı? Bakın ben diyorum ki eğer böyle bir şey bulamazsa kendisi bu görevi bırakmaya var mı? Eğer bulursa ben Cumhurbaşkanlığı görevini bırakacağım. Bak bu kadar açık konuşuyorum. Bunu devletin televizyonundan haykırıyorum. Siyaset namusla yapılır, dürüst yapılır, adil yapılır."

"BULURSA BIRAKACAĞIM, BULAMAZSA O BIRAKACAK MI?"

"Bardaklar, vesaire... Benim dönemimde bardak, çanak, şu, bu falan filan böyle bir alım olmamıştır. Bunlar hep eski dönemdendir. İfade edilen rakamlarla da alınmış bir bardak yoktur. Onları da arkadaşlarım çıkarttı. Benim dönemimde alınmadı ama geçmiş dönemde alınanlarda da bu fiyatta, bu tür şeyler var mı? Bununla ilgili de her tür oradaki alımlarla ilgili arkadaşlarım bilgiyi verirler. Dönemimde böyle bir alım asla yapılmamıştır, hepsi geçmiş dönemden kalan malzemelerdir. Bu malzemelerle bizim Beştepe Külliyesi yürümektedir ama bir defa az önce söylediğim ifade çok önemli, çünkü bir iftira, edebe, adaba yakışmaz, onunla da bağdaşmaz. Ben 'hodri meydan' diyorum. Hadi buyurun, çık gel, Beştepe Külliyesi'ni dolaş, gez, bak. Ben bulduğu takdirde Cumhurbaşkanlığını bırakacağım, bu kadar iddialı konuşuyorum. Kendisi bulamadığı takdirde CHP'nin başından ayrılacak mı? Bu kadar açık."