1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan Çok Sert Çıktı!
Erdoğan Çok Sert Çıktı!

Erdoğan Çok Sert Çıktı!

"Morg Önünde Nöbet Tutmayı Bıraksınlar"...

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Antalya İl Teşkilatı'nın kongresinde partililere seslendi. Terörün çözümünde MHP ve BDP'nin katkı vermediklerini söyleyen Erdoğan sert çıktı: Artık morg önünde nöbet tutmayın bıraksınlar...


Erdoğan CHP'nin çözüm önerisinden memnuniyet duyduklarını belirterek MHP ve BDP'ye sözü getirerek şöyle konuştu:

Ana muhalefet partisi geç de olsa meseleyi gündeme aldı, biz memnuniyet duyduk. Sizi MHP kabul etmiyor, BDP kabul etmiyor. Gelin o zaman birlikte yürüyelim. Bu önerilerde atılması gereken ne ise o adımı atmaya biz hazırız dedim. Bizim derdimiz var, derdi olmayan bu işleri çözemez. Biz aynı şekilde MHP ve BDP'nin bu meselenin çözümüne samimiyetle katkı vermesini bekleriz. Sayın Bahçeli'nin söylediği lafa bak 'Bu bir şeytan üçgenidir' diyor. Sayın Bahçeli beni konuşturma, Öcalan'ı idamdan kurtaran sensin, sen. Altında senin, merhum Bülent Ecevit'in ve Mesut Yılmaz'ın imzası var. Bu sana yeter!Ne kadar oyalarsanız oyalayın o belgeler bizim elimizde. İşte Bahçeli bu. Bunlar milletimizi anlattılar. Buna rağmen MHP de BDP de artık morg önünde nöbet tutmayı bıraksınlar. Çözüm için sürece dahil olsunlar. Türkiye'nin artık buna tahammülü yok!


BÖLGESEL MİLLİYETÇİLİK YAPMAYACAĞIZ DEDİK

AK Parti'yi kurdukların günlerde bölgesel milliyetçilik yapmayacaklarını söyleyen Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Türk kardeşimin de Kürt kardeşimin de buna tahammülü yok. Biz bu topraklar üzerinde biriz, beraberiz, kardeşiz. Zira benim Kürt kardeşimi kimse terörist olarak anamaz. Biz bu ülkede Kürt kökenli vatandaşlarım, Türküyle, Kürtüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Zazasıyla hepsiyle yaradılanı severiz yaradandan ötürü anlayışıyla hepsini seviyoruz. Bizim anlayışımız, ilkemiz bu. Biz yola çıkarken dedik ki, bölgesel milliyetçilik yapmayacağız, devletin elinin gitmediği Güneydoğu'ya şimdi devletin eli var. 81 vilayetin tamamında elhamdülillah Türkiye Cumhuriyeti devleti var. Muasır medeniyetlerin üzerine Türkiye'yi çıkaracağız.


GENÇLER MUTLAKA ÇANAKKALE'YE ZİYARET EDİN

Çanakkale'nin kardeşlik abidesi olduğunu vurgalayan Erdoğan konuşmasının bu bölümünde gençlere seslendi: Evvelsi gün Çanakkale'deydim. Şehitlerimizi ziyaret ettik. Orada bir Fatiha okudum. Çanakkale Tanıtım Merkezi'ni açtık. Antalyalı gençler sizlerden rica ediyorum, Çanakkale'ye gidin, orayı ziyaret edin. Orada şehitlerimize birer Fatiha okuyun. Şehitlerimizin mezar taşlarını okuyun. Şehitlerimize ölüler demeyiniz, onlar diridirler ama siz bilmezsiniz. Hüküm bu. Çanakkale bizim birliğimizin abidesidir. Çanakkale'deki, Sarıkamış'taki, Dumlupınar'daki şehitlerimizin hürmetine biz bu meseleyi çözeceğiz. Kardeşliği yücelterek Türkiye'yi en iyi seviyelere çıkaracağız. Şimdi bugün il kongremizin ardından kolları yeniden sıvıyoruz ve mahalli seçimler için hazırlığa başlıyoruz. Antalya'da mahalli seçimlerin hazırlıklarını başlatıyoruz. Kapı kapı dolaşacağız. Antalya'daki her bir kardeşimize ulaşacağız. Onlara CHP tarafından verilen vaadleri ve nasıl boş çıktıklarını anlatacağız.


CHP'Lİ BELEDİYE HANGİ VAADİ VERDİYSE BOŞ ÇIKTI

Konuşmasında isim vermeden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı suçlayan Erdoğan devamla şunları söyledi:

Bu başkan ne yapmış Ankara'ya. Bakıyorum Menderes Bey ne yapmışsa onlar duruyor. Sen ne yaptın peki? Seçim öncesi CHP tarafından ne vaadler verilmişti? Suyu ucuzlatacaktı, ucuzladı mı, yoksa üzerine zam mı yaptı? 10 bin ev hanımı ve 5 bin genci sigortalı meslek sahibi yapacağız dedi, yaptı mı? Ev hanımları günde 4 saat çalışacaktı, sigortaları ödenecekti, var mı böyle bir şey? Antalya'da elektrik faturası tarihe karışacaktı, karıştı mı? Esnafın sorununu çözecekti, çözdü mü? Her sabah Antalya'da 100 bin çocuğa süt dağıtacaktı, dağıttı mı? Hakkını yemeyelim, Antalya'ya çok önemli bir festival kazandırdı. Almanya'daki bira festivalinin aynısını Antalya'ya taşıdı. Bir gencimiz fazla kaçırdı ve öldü. En anlamlı ve iz bırakan eseri bu oldu. İşte Antalya'da bu zulme son vereceğiz. 2014'de bıraktığımız yerden devralıp projelerimize devam edeceğiz.


ANTALYA'YA 33 BİN KİŞİLİK STAD VE SALON MÜJDESİ

Erdoğan konuşmasının son bölümünde Antalyalılar'a 22 bin kişilik futbol sahası ile 10 bin kişilik kapalı salon sözü verdi. Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı:

Antalya için sözünü verdiğimiz stadyumla ilgili çalışmaları başlattık. Daha önce bunu büyükşehir belediyesi engellemişti. Yeni teşkilatlanma yasasıyla birlikte artık bu iş tamamıyla Çevre Şehircilik Bakanlığımız tarafından imarı ve projesi yapılacak. Burada büyükşehir belediyesinin meseleye dahli sözkonusu değil. Yer hazır, proje hazır 100. yılda mülkiyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait arsa üzerine UEFA stadlarına uygun 33 bin kişilik stadyumu Antalyamıza kazandırıyoruz. Bu konuda gerekli talimatı Gençlik ve Spor Bakanıma ve TOKİ'ye vermiş bulunuyorum. Bununla birlikte 10 bin kişilik spor salonunu yapacağız. Fevkalade bir durum olmadıktan sonra 2014 gibi bunu bitireceğiz.