1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan: Gezi yalan hedef talan
Erdoğan: Gezi yalan hedef talan

Erdoğan: Gezi yalan hedef talan

Erzurum’da düzenlenen ‘Milli İradeye Saygı Mitingi’nde konuşan Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı olaylarını ‘tezgâh’ olarak niteledi. “Gezi yalan hedef talan” diyen Erdoğan, AK Parti’yi milletten başka kimsenin iktidardan indiremeyeceğini söyledi...

A+A-

Başbakan Erdoğan, ‘Milli İradeye Saygı Mitingileri’nin beşincisinde Erzurumlular’a seslendi. İstasyon Meydanı’nı dolduran büyük kalabalığın karşısına çıkan Erdoğan’ın Gezi Parkı olaylarının ön plana çıktığı konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

OYUNU MİLLET BOZAR

Gezi yalan, hedef talan. Oyun bu. Çünkü AK Parti iktidarıyla talan bitmişti.Onun için Gezi yalan her taraf talan. Dertleri bu. Ama bu millet size bu yolu açmayacak. İşte ne güzel yazmışlar. ‘Oyunu millet bozar, finali sandık yazar.’ Olay budur.

Eğer yüreğiniz varsa, eğer dürüstseniz, eğer demokrasiye inancınız varsa, eğer halkın iradesine inancınız varsa, sandık geliyor. 8 ay sonra buyurun sandığa. Orada herkes boyunun ölçüsünü alır.

Bu sosyalist geçinenler var ya. Çoğu şimdi Bodrum’dadır. Yatlarındadırlar. Çoğunu İstanbul’dan tanırım. Sözde sanatçılarını ve aydınlarını tanırım. O çığırtkanlık yapan var ya, ‘Mesele Gezi Parkı değil hâlâ anlamadın mı’ diyen var ya. Bunlar yeri geldiği zaman, Boğaz’a karşı viskiyi yudumlamasını çok iyi bilirler. Sosyalist mosyalist geçin bunları. Millet bunlardan illallah ediyor. Millet en başından beri bu oyunu gördü ve oyunu bozdu.Milletimin tamamına sesleniyorum; siz bizi iktidar yaptınız ancak siz indirirsiniz. Biz iki güç tanırız bir Hak, iki halk.

BAYRAK ÇAĞRISI

CHP lideri ve hemşerisi milletvekilinin mezhep gerilimi çıkartmak için çaba sarf ettiğini belirten Başbakan, “Türkiye’de bir mezhep gerilimi oluşturmaya çalışan alçaklara karşı herkesin azami dikkat göstermesini rica ediyorum” dedi.

Erdoğan sözlerini, “Evinize Türk bayrağı asın.Ama üzerinde herhangi bir sembol olmayan Türk bayrağı asın. Ama üç hilali de açarız derseniz o da Osmanlı'nındır onunla da gurur duyarız” diye tamamladı.

‘TALİMATI BEN VERDİM’

İçişleri Bakanıma, ‘24 saat içinde AKM’yi temizleyeceksiniz’ dedim. ‘Meydanı temizleyeceksiniz ve anıtı temizleyeceksiniz, arkasından da Gezi Parkı’nı temizleyeceksiniz’ dedim. Polise talimatı ben verdim. İşte dün yine böyle bir şeye tevessül ettiler, yine meydanı işgal yoluna gitmek istediler. Polis bir yere kadar sabretti. Uyarı, uyarı, uyarı... Yine çıkmadılar. Çıkmayınca meydandan bunları polis çıkartmak zorunda kaldı.

ONLARIN TWEET’İ MİLLETİN İRADESİ VAR

Varsın onlar tweetlerle, Facebooklarla saldırsınlar. Evelallah benim vatandaşımın, dadaşımın iradesi var. Bu iradenin üzerinde bir irade, demokraside biz tanımıyoruz. Demokraside güç milli iradedir. Bunlar önce milli iradeye saygı duymayı öğrenecekler. Bunun başka çıkışı yok. Öyle Taksim Meydanı’nda kalkıp da Gezi’yi bahane ederek ortaya çıkanlar, sandıkta bunun cevabını alacaklar.

YALAN HABER YATSIYA KADAR

Bir milyon yalan haber yayınlasınlar bunlar tutmaz. Onu yapmadılar mı? Tweetlerle sadece bu işi yaptılar. Zannettiler ki bu yalan haberlerle bu iş tutacak. Sizin yalan haberleriniz yatsıya kadar sürer ve yatsıda bu mum ne yapar? Söner... Hepsi bir araya gelsin üzerimize yürüsünler, Allah’ın izniyle ‘Ya Fettah’ der bu tezgahların hepsini alt üst ederiz. Şundan hepiniz emin olun millet en başından itibaren bu oyunu gördü ve bu oyunu bozdu.

Viyana'da destek mitingi

Avrupa Türk Demokratlar Birliği'nin (ATDB), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek amacıyla düzenlediği, "Büyük Viyana Buluşması" adlı mitinge aralarında çok sayıda yabancının da bulunduğu 10 bin kişi katıldı.

Mitingden notlar:

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum Havalimanı çıkışında atlı cirit ekibi tarafından karşılandı.

-Vatandaşlar miting alanına güvenlik noktalarında üst araması yapıldıktan sonra giriş yaptı.

-'Dadaşa Bar, Palandöken'e Kar, Başbakanımıza Vakar Yakışır' ve 'Gezi Yalan Hedef Talan' yazılı pankartlar asıldı.

-Miting alanının çevresindeki binalara Mustafa Kemal Atatürk ile Başbakan Erdoğan'ın posterleri asıldı.

-Miting alanında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan bir karne dikkat çekti.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ