1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: 'Tarihi bir ders veriyoruz'
Erdoğan: 'Tarihi bir ders veriyoruz'

Erdoğan: 'Tarihi bir ders veriyoruz'

Erdoğan, ülkenin birliğini bozanlara 16 Nisan'da tarihi bir ders vereceklerini söyledi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Evet Platformu" tarafından İstasyon Meydanı'nda düzenlenen "Erzurum Buluşması"na katılarak, vatandaşlara hitap etti.

 

İki yıllık bir aranın ardından tekrar Erzurumlularla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Erdoğan, "Sizlerle gurur duyuyorum, sizleri Allah için çok seviyorum." diye konuştu.

 

Vatandaşlara, 16 Nisan'a çok az bir süre kaldığını anımsatarak, "Kapı kapı dolaşmaya var mıyız?" diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dolaşacağız, kale içeriden fetih olunur onun için hanım kardeşlerimin görevi çok ağır. Sadece Erzurum değil, dışarıdaki Erzurumluları da arayacağız, onlara da anlatacağız." şeklinde konuştu.

 

16 Nisan terörün inşallah bu ülkede kilidinin kırıldığı bir gün olacaktır. Şu anda Tendürek'te inlerine girdik, Gabar'da inlerine girdik, Cudi'de inlerine girdik, Besler Dereler'nde inlerine girdik. Şu anda 20 ayda 10 bini aşkın teröristi etkisiz hale getirdik. Durmak yok, yola devam. Bu ülkenin huzurunu kaçıranlara, bu ülkenin birliğini, beraberliğini bozanlara, bu ümmeti parçalamaya çalışanlara tarihi bir ders veriyoruz, vermeye devam edeceğiz."

 

Doğalgaz müjdesi verdi

 

Erdoğan, Erzurum'un soğuğuyla bilindiğini, doğalgazın hem ısınma hem de günlük kullanımdaki öneminin de ortada olduğunu belirtti.

 

Oltu, Pasinler ve Horasan ilçelerine bu yıl içinde, Karaçoban, Narman, Tortum ilçelerine önümüzdeki yıl, İspir'e de en geç bir sonraki yıl doğalgaz verileceğinin müjdesini veren Erdoğan, şunları kaydetti:

 

"Bundan tabii birinci derecede hanım kardeşlerim mutlu olacak. Çünkü şu anda evini bir soba ile ısıtamıyor. O kömür, onun çilesini, ah ah anam da çekti, siz de çekiyorsunuz. Apartmanın en altına in, oradan yukarı katlara kömür taşı. Onun bütün pisliğini temizle. Zaman gelir maalesef acılar. Şimdi doğalgaz bağlanınca banyo, mutfak, tüm odalar sımsıcak. Evler inşallah pırıl pırıl, huzurlu olacak. Benin Dadaşım buna layık ya. Tüm Erzurumlular buna layık. 81 vilayette 80 milyon bu doğalgazı kendi evinde bulacak. Nereden aldık, nereye geldik. Göreve geldiğimizde 6 vilayette doğalgaz vardı. Şimdi 81 vilayetin birinci derecede merkezlerine girildi, ilçelere doğru yayılıyoruz. Bu ilçelerdeki vatandaşlarımıza hayırlı olsun."

 

'2026 için hazırlık yapıyoruz'

 

Üniversite kış oyunlarının yapıldığı Erzurum'a olimpiyatların da yakışacağını belirten Erdoğan, "Şimdi ilk etabını yaptık, olimpiyat olunca ufak tefek bazı düzenlemelerle, her şey zaten hazır, ona da gireceğiz. Şöyle Erzincan ve Kars'ı da yanımıza alarak bu organizasyona aday olsak fena mı olur? 2026 için böyle bir hazırlık yapıyoruz." ifadesini kullandı.

 

'Kemal hep yalan söylüyor, beni yormuyor'

 

Türkiye'de bir ana muhalefet boşluğu olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

 

"Şimdi diyeceksiniz ki 'Kılıçdaroğlu var ya'. Dadaşlar size cevabını bir Dadaş fıkrasıyla vereyim. Dadaşa sormuşlar, 'Kamil'i mi seversin, Kemal'i mi seversin'. Dadaş hemen cevap vermiş, demiş ki 'Kemal'i severim'. 'Niye' demişler. Dadaşın cevabı çok manidar. 'Kamil bir yalan söylüyor, bir doğru. Kemal hep yalan söylüyor, beni yormuyor' demiş. Kılıçdaroğlu da hep yalan söylediği için artık kimseyi yormuyor. Ama bu durum ülkemizde bir boşluk da ortaya çıkarıyor."

 

'Onların kabus günü benim milletimin bayramı olacak'

 

Erdoğan, "Artık devlet hiçbir aracı olmadan, doğrudan milletin devleti haline geliyor. Millete değil, kendilerine hizmet eden devlet hayaliyle yananlar için 16 Nisan kabus günüdür. Onların kabus günü benim milletimin bayramı olacaktır." diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karadeniz'de, Akdeniz'de mevzi kaybettiğimizde Anadolu'da tutunamayacağımız belli değil midir? Türkiye'nin savunması Balkanlardan, Kafkaslardan başlamaz mı? Öyleyse bu gerçeklere uygun politikalar geliştirmeli, operasyon yürütmeliyiz." ifadelerini kullandı.