1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan'a İlgi Büyük Oldu!
Erdoğan'a İlgi Büyük Oldu!

Erdoğan'a İlgi Büyük Oldu!

Başbakan Pakistan Parlamentosunda...

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Pakistan parlamentosunda büyük ilgi gösterildi. Erdoğan'ı salona gelişinde önce ayakta alkışlayan vekiller, konuşmadan sonra ise Erdoğan'la takalaşma kuyruğuna girdi.

 


Başbakanın konuşma yapacağı parlamento binasının etrafındaki yollar ise Erdoğan portreleri, Pakistan ve Türkiye bayraklarıyla donatıldı. İslamabad emniyeti ise böyle bir günde konuk başbakanı daha iyi korumak için, terörle mücadelede kullanılan anti terör ekiplerini parlamento binası etrafında konuşlandırdı. Özel birlikle bina etrafında adeta kuş uçurtulmadı. Parlamentodaki konuşmasında Başbakan Erdoğan'ı eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ile kendisine eşlik eden bakanlar da dinledi.

 

Başbakan Erdoğan'ın Temsilciler Meclisi Başkanı Fehmide Mirza ile birlikte gelişinde salonu dolduran milletvekilleri ayakta alkışlarla karşıladı. Pakistanlı milletvekillerin Erdoğan'a olan ilgisi, başbakan konuşma için kürsüye gelişinde de devam etti. Vekiller, başbakanı kürsüye gelişinde de ayakta karşıladı.

 

Pakistanlı milletvekilleri, Erdoğan'a olan ilgisi konuşmadan sonra da sürdü. Meclis Başkanı Mirza'nın oturumu kapatmasının ardından milletvekillerinin arasına inen Erdoğan'a ilgi ise büyük oldu. Bay ve bayan milletvekiller, hem konuşmasından dolayı başbakanı tebrik etmek ve hem de ona hoş geldin demek için uzun kuyruklar oluşturdu. Erdoğan, yerel kıyafet giyen Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani ile birlikte tebrikleri kabul etti, vekillerle tokalaştı. Vekillerin Erdoğan'a olan yoğun ilgisi uzun süre devam etti. Erdoğan daha sonra salondaki vekilleri selamlayarak parlamentodan ayrıldı.

 

Bu arada Başbakan Erdoğan'a ilgi sadece vekillerden gelmedi. Pakistan basını da konuk başbakana büyük ilgi gösterdi. Değişik basın yayın kuruluşlarına ait canlı yayın araçları başbakanın konuşmasını canlı vermek için parlamento bahçesine akın etti. Başbakanın konuşması, ülkenin önde gelen televizyonları tarafından canlı verildi.