1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ERDOĞAN'A REKOR DESTEK
ERDOĞAN'A REKOR DESTEK

ERDOĞAN'A REKOR DESTEK

Erdoğan cumhurbaşkanlığına aday olması durumunda ne kadar destek alır? İşte yapılan o anket...

A+A-

Açıklanan anket sonuçlarına göre Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına aday olması durumunda, AK Partili seçmenin yüzde 98.8'inin arkasında olduğu öğrenildi. Başbakanlık'ta kalma kararı alması halinde ise %96.3 oranında destek göreceği

ORC Araştırma Şirketi'nin "Türkiye Siyasi Gündem Nisan 2014" araştırmasının sonuçları açıklandı. Seçmenlere partilerin performansları ve Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin adaylara ilişkin görüşleri soruldu. Anketten çıkan en çarpıcı sonuç ise Başbakan Erdoğan'la ilgili oldu. Ak Parti'li seçmenden Erdoğan'a Köşk adaylığı için tam destek çıktı.

CHP'Lİ SEÇMEN MEMNUN DEĞİL

Ankete katılan seçmenlere "Oy verdiğiniz partiyi 30 Mart yerel seçimlerindeki performansını beğeniyor musunuz?" diye soruldu. Ak Parti seçmenini yüzde 97.5'i 'evet' yanıtını verirken, CHP'de 'evet' diyenlerin oranı yüzde 40.2 MHP'de ise yüzde 42 olarak belirlendi.

ERDOĞAN'A REKOR DESTEK

Ankette Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin seçmenin nabzı da tutuldu. Ak Parti'li seçmene sorulan "Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı adayı olursa destekler misiniz?" sorusuna rekor düzeyde 'evet' yanıtı geldi. Ankete katılanların yüzde 98.5'i Erdoğan'ı Köşk seçimleri için destekleyeceğini açıkladı.

Yine Ak Parti'li seçmene Erdoğan'ın Başbakanlık'ta kalma kararı alması halindeki desteği de soruldu. Bu soruya yanıt verenlerin oranında da büyük bir değişiklik olmadı. Erdoğan'ın Başbakanlık'ta kalma kararı alması halinde onu destekleyeceklerini açıklayanların oranı yüzde 96.3 oldu.