1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'a sert sözler!
Erdoğan'a sert sözler!

Erdoğan'a sert sözler!

CHP lideri Kılıçdaroğlu hükümetin ekonomik politikasını eleştirdi...

A+A-

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin ekonomik politikalarını eleştirerek zam denilince akla Erdoğan'ın geldiğini söyledi. Hükümetin CHP'li belediyeleri baskılarla kıskaç altına almaya çalıştığını iddia eden Kılıçdaroğlu, Suriye ile Türkiye'nin savaşın eşiğinde olduğunu söyleyerek, Ankara'ya indirilen Suriye uçağıyla ilgili soruşturmanın kamuoyuna açıklanmasını istedi.

 


Kılıçdaroğlu, Manavgat ilçesinde otobüs üzerinden vatandaşları selamladı. Vatandaşlara demokrasinin bedelini bilip bilmediklerini soran Kılıçdaroğlu, CHP olarak tüm baskıların karşısında olacaklarını, bedeli ne olursa olsun demokrasiden geri dönmeyeceklerini söyledi.
 
Suriye ile Türkiye'nin neden savaş içinde olduğunu kimsenin bilmediğini, çıkıp birilerin bunu anlatması gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, ''Buraya oy için gelmedik. Yurttaşların yeniden düşünmesi için geldik. Herkesin şapkasını önüne koyup Türkiye'nin geleceğini iyi düşünmesi gerekir. Tüm ülkeyi gezdim ve ülkenin durumunu anlattım. 'Sivas'ın ötesine geçemezsin' diyorlardı. Türkiye'nin her karış toprağına CHP'nin genel başkanı olarak gidiyorum, gideceğim de...'' diye konuştu.RUSYA UÇAĞI NEDEN İNDİRİLDİ? 

 
Rusya'nın uçağının niye indirildiğinin kimse tarafından bilinmediğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Rusya'nın uçağını indirdiler, mühimmat var diye, neymiş, mühimmat varmış, kaç gün geçti, tank mı, top mu, tüfek mi çıktı? Göster şunu. Niye göstermiyorsun?'' şeklinde konuştu.
 
Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir'' sözünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün ülkenin bağımsızlığı için mücadele ettiğini, düşmanları temizlediğini, sonunda da ''Yurtta barış, dünyada barış'' sözünü kullandığını söyledi.CHP'Lİ BELEDİYELERE BASKI İDDİASI 

 
CHP'li belediye başkanlarının halk için çalıştıklarını, ancak çeşitli baskılara maruz kaldıklarını savunan Kılıçdaroğlu, ''Polisleriyle, savcılarıyla geliyorlar, belediye başkanlarımızı hapse atıyorlar. Sanıyorlar ki CHP geri adım atacak, Manavgat'tan söylüyorum, hakiminle gel, savcınla gel, polisinle gel, yetmiyorsa sen de gel. Döndüremezler bizi yolumuzdan. Bizim en büyük gücümüz halktır, halka inanırız, onu tercih ederiz'' dedi.
 
Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
 
''AK Parti iktidarı ülke için sorun olmaya başladı. 'Zam, eşittir Tayyip Erdoğan' diyorum. Eğer bir iktidar kendisi sorun olmaya başlamışsa, başkalarının ağzıyla konuşmaya başlamışsa, ona karşı direnmek CHP'lilerin görevidir. Doğu, batı, güney, kuzey diye ayrım yapmayacağız, bu coğrafyada barış içinde yaşayacağız. Çocuklarımızın geleceği için çalışacağız. Huzurumuz sizin elinizde, barışın anahtarı da sizin elinizde. Bana bu anahtarı teslim ederseniz bu ülkeye barışı, kardeşliği ve tüm dostlarımızla barış içinde yaşamayı taahhüt ediyoruz. Yapmazsak anahtarı teslim edip, izzetti ikbal ile çekileceğiz Babu hükümetten. Nazım Hikmet böyle söylüyor.''