1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'dan Artvin ve Rize'ye müjde
Erdoğan'dan Artvin ve Rize'ye müjde

Erdoğan'dan Artvin ve Rize'ye müjde

İşte detaylar...

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin Yusufeli'nde vatandaşlara hitap etti. Artvin ve Rize bölge havaalanı müjdesi verdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle saat 13.10'da Artvin'in Yusufeli ilçesine geldi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada dokunulmazlığın kaldırılmasının Meclis'ten geçtiğine işaret ederek, "İşte dün parlamentoda milletin dediği oldu. 376 milletvekilinin oyuyla bu iş gerçekleşti" dedi.

 

Yusufeli İlçe Stadı'na inen helikopterdeki Erdoğan'ı, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Yusufeli Kaymakamı Ömer Derici ile Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin karşıladı.

 

Karşılamada, askeri tören mangası ve halk oyunları ekipleri de hazır bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hayati Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Yusufeli'ne geldi.

 

Erdoğan, gelişinin ardından gösteri sunan halk oyunları ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra ilçe merkezine hareket etti.

 

Öte yandan Erdoğan, iniş öncesi helikopterle Yusufeli Barajı inşaat alanı üzerinde incelemede bulundu.

 

ARTVİN'DEN DOKUNULMAZLIK MESAJI: MİLLETİN DEDİĞİ OLDU

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli'nde konuştu.

 

Sözlerinin satırbaşları şöyle:

 

Terörle mücadelede Rabbim inşallah bizleri biran önce zafere ulaştırsın. Şehitler tepesi boş değil, er veya geç zaferle bu iş noktalanacaktır. Şuandaki günler bunların iyi günleridir. Dün parlamentoda milletimizin dediği oldu. 376 milletvikilinin oyuyla bu iş gerçekleşti. Parlamentoya kesilmek isten bilete hayır dediler. Hayırlı olacak inşallah.

 

Bugün Yusefeli bir değişim dönüşüm yaşıyor. Barajıyla. İnşallah ilçesiyle Yusufeli bir başka olacak. Denize nazır bir Yusufeli inşa ediyoruz. Biz de talimat verilir, adım atılır ondan sonra da uygulamayla ortaya eserler çıkar. Biz eserlerimizle anılacağız. 19 Mayıs 2019'da bütünüyle bitmiş olacak. Zaten Çorum havzası barajlar havzası onları konuşmuyorum. Biz sadece Artvin'deki değişimi konuşuyoruz. Yusufeli zaten Artvin'in en güzel ilçesiydi. Ama şimdi çok daha güzel ilçesi olacak.

 

Hukuk devletinin içinde biz hakkı olanın hakkını zayi etmeyiz.Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Yarın ihanetle anılanlardan değil,rahmetle anılanlardan olmak istiyoruz. Batı bizi barajlardan, Yavuz Sultan Köprüsü'nden dolayı, Marmaray'dan metrodan dolayı kıskanıyor. Yıl sonuna kadar Avrasya tüneli bitiyor.Şimdi burada da Cankurataran tüneline hazırlanıyoruz yakında oda bitiyor.

 

Dünya buralarda olanları hayranlıkla izleyecek. Fakat bitmiyor. Artvin'i turizmle bir merkez haline getirelim. Burası uluslar arası turizm merkezi haline gelsin. Müteahhite dedim ki sen buraya güzel yerel bir mimariyle 5 yıldızlı bir otel yapman gerekiyor. İnşallah bu da olacak. 2002'de yola çıktık şuan 2016 Mayıs'ındayız. O günden bu güne nasıl bir Türkiye aldık, bugün neredeyiz.

 

Bizim IMF borcumuz 23.5 milyon dolardı. Bizimle dalga geçiyorlardı. Davos'ta IMF'in başındaki zata o zaman dedim ki ancak verdiğiniz parayı yönetebilirsiniz, Türkiye'yi biz yönetiriz. Siz paranızın taksidini alıyorsanız bizim siyasi irademize müdahale edemezsiniz. Ve şimdi onlar bizden borç istiyor.

 

Merkez Banka'mızın dolar rezervi için hedef 165 milyon dolar. İhracatımız 158 milyon dolara kadar çıktı. Şimdi yeni bir adım daha atıyoruz Artvin-Rize bölge havalimanını yapıyoruz. Buna layıksınız. Yarım saatte havalimanına ulaşacaksınız. Çünkü modern Türkiye bu. Bizim 26 havalimanımız vardı şuanda 55 tane havalimanımız var.

 

Bu terör örügüt, Hakkari'deki havalimanına havan topu attı. Bunlar insanlıktan nasibini almamış. Arabalarında silah taşıyanlar,tabutlarda silah taşıyanlar şimdi Türkiye'den kaçmaya başladılar. Niye kaçıyorsunuz? Biz insana insan olduğu için değer veren medeniyetin mensubuyuz.

 

Çıkmışlar vatanda kendilerine göre ameliyat yapmaya çalışıyorlar. Sizleri adım adım izliyoruz, izlemeye devam edeceğiz. Biz şehitlerimizi peygamberlerimizden sonra en yüce mevkide görüyoruz. Bizim bir devletimiz var. Başka bir devlet asla. Paralel devlet diye bir şey çıkmış. Bunlar şimdi terör örgütüyle omuz omuza dolaşıyorlar. Şuanda paralel yapının içinde olan saf temiz kardeşlerime sesleniyorum. Biz tek devletten asla sapmayacağız. Bu topraklar üzerinde gözü olanlar bunun bedelini ödemeye devam edecek. Bu operasyonlar bitmeyecek. Sonuç alana kadar devam edecek. Milli birliğimiz kardeşliğimiz asla bozulmayacak.