1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'dan çalışan kadınlar için çarpıcı açıklamalar!
Erdoğan'dan çalışan kadınlar için çarpıcı açıklamalar!

Erdoğan'dan çalışan kadınlar için çarpıcı açıklamalar!

İşte detaylar...

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KADEM yeni hizmet binasının açılış töreninde konuştu.

 

KADEM yeni hizmet binasının açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışan kadınların annelik görevlerini ikinci plana atmamaları gerektiğini belirterek, "Kadının iş hayatındaki konumu onun anneliğini asla geriye atmamalıdır. Anneliği reddeden bir kadın iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun, eksiklik yaratır. Kadın insanın yarısıdır. O yarısı olmasa insan da olmaz. Anneliği reddetmek insanlıktan vazgeçmektir" dedi.

 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

 

ÜRETİMDE GİZLİ KAHARAMANLAR

 

Erkek ve kadını birbirine rakip olarak gören anlayışı kesinlikle reddediyoruz. Türkiye hedefleri büyük olan bir ülkedir. Enerjimizi ve potansiyelimizi yüzde yüz değerlendirmemiz gerekiyor. Kadınların üretimde gizli kahramanlar olduğunu biliyoruz.

 

Evinin hanımı, çocukların annesi olarak büyük hizmet gerçekleştiren kadınlar iş hayatında daha çok yer alıyor. Kadının iş hayatındaki konumu onun anneliğini asla geriye atmamalıdır. Anneliği reddeden bir kadın iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun, eksiktir yaratır. Kadın insanın yarısıdır. O yarısı olmasa insan da olmaz. Anneliği reddetmek insanlıktan vazgeçmektir. Her fırsatta 3 çocuk tavsiyesi yapıyorum bunu Rabbim emrediyor. Peygamber'imiz söylüyor.

 

GÜÇLÜ AİLELER GÜÇLÜ MİLLETLER DOĞURUR

 

Üretmek, çalışmak kesinlikle anneliğe engel değildir. Çalışan kadınların anneliğini teşvik etmek için çok önemli düzenlemeler yaptık. Kadınlarımızın anneliğini kolaylaştıracak pek çok düzenlemeyi devreye soktuk. Sadece kadın olarak olaya bakmadık. Çünkü eğer tek millet olacaksak, güçlü aileler güçlü milletleri doğurur. Teknolojik imkanlar, kadınlarımızın pek çok işi evinden yürütmesine fırsat veriyor. İş hayatının anneliğin alternatifi haline getirilmesini kesinlikle kabul etmiyorum. Hayırlı evlatlar yetiştirilmesi konusunda ben KADEM ailesine güveniyorum.

 

RAMAZAN GÖNÜLLERİ DOLDURMAK DEMEKTİR

 

Yarın ilk orucunu tutacağımız Ramazan ayının tüm İslam ailesi için hayırlara vesile olmasını Rabbim'den temenni ediyorum. Bu mübarek ayda şayet soframızı öncelikle mazlum, mağdurlarla ve ailemizle paylaşmıyorsak, Ramazan'ın idrakine varamamışız demektir. Ramazan asla zenginlerin birbirlerini en lüks sofralarda ağırladığı bir ay değildir. Bugün ülkemizde 3 milyon mülteci var, Haziran sıcağında emeğiyle ailesinin nafakasını kazanmaya çalışan kardeşlerimiz var, ramazan sofralarını asıl hakedenler bunlardır. Ramazan midemizi aç bırakmak değil, gönlümüzü alabildiğince doldurmak demektir. Bu vesileyle KADEM'in bu yeni genel merkezi, bu hareketi çok daha iyi yerlere taşıyacaktır.

 

İnanıyorum ki tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışıyla ülkemizde birliği sağlayacağız. Bizi parçalayamayacaklar, bölemeyecekler. İnşallah biz de bu geçiş sürecini atlatacağız.