1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'dan çok sert yanıt!
Erdoğan'dan çok sert yanıt!

Erdoğan'dan çok sert yanıt!

Erdoğan'dan çok sert yanıt!

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya'ya sert sözlerle yüklendi. Erdoğan "Ey Almanya Sayın Merkel'e ben 4000 dosya verdim. İstanbul'daki son görüşmemizde bu dosyaların akıbetini sordum. Kendisi dedi ki o dosyaların sayısı 4500 oldu. Kalkmış bize akıl veriyorlar. Almanya asıl biz sizin bu durumunuzdan endişe ediyoruz." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri" ödül töreninde konuştu.

 

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

 

Yaşayan İnsan Hazineleri ödüllerini alan sanatçılarımızı, ustalarımızı tebrik ediyorum. Türkiye yaşayan insan hazineleri bakımından gerçekten çok verimli bir ülkedir. Ancak bu hususta da elimizdeki hazinelerin tespitini ve değerlendirilmesini yeteri kadar yapamadığımızı düşünüyorum. Bakanlığımız 2008 yılında kültür değerlerimizi korumanın yolunun uygulayıcıları koruma yolundan geçtiği düşüncesi ile yaşayan insan hazineleri milli sistemini kurdu.Her yıl değerlendirmeler yapılıyor ve tespit edilen kişilere ödüller veriliyor. Bugün 9 kişi ve bir gruba ödüllerini tevci ediyoruz.

 

NEŞET ERTAŞ GÖNDERMESİ: İNSAN OLAN İNSAN ÖLSEYDİ...

 

Rahmetli Neşet Ertaş ne diyor; "İnsanlar kendini bilebilseydi dünyada haksızlık kavga olmazdı. İnsan doğan, yine insan ölseydi belki de dünyada hayvan kalmazdı" İnsan doğup insan ölenleri saygı ile selamlıyor, şükranlarımı sunuyorum.

 

Türkiye'nin her köyünde, her kasabasında yaşayan insan hazinesi sıfatını hak eden çok kıymetli insanlarımız var. Yaşları bir hayli ilerleyen bu sanatçılarımızın yeteneklerini genç kuşaklara aktarmakta sıkıntı yaşadığını görüyoruz. Bugün pek çok alanda ocaklarını tüttürecek, el verecek genç bulamayan ustalar kendi işlerinin son temsilcileri durumunda.

 

İnsanı tanımlamak için o kadar çok söze ihtiyaç var ki, günlerce saysak bitiremeyiz.

 

EY ALMANYA... BEN SAYIN MERKEL'E...

 

Türkiye yakın zamandan verdiği bir nota ile uzun zamandır Almanya'da olduğu bilinen FETÖ üyesi savcıları iadesi için talepte bulunmuştur. Almanya başsavcısı verdiği cevapla bu kişileri iade edemeyeceğini açıkladı.

 

Bizde Almanya'nın bu yaklaşımlarını kaygıyla ve dehşetle izliyoruz. Ey Almanya... Ben Sayın Merkel'e 4000 dosya verdim. Ona bu dosyaları sorduğumda verdiği cevap enteresandı... O dosyaların sayısının 4 bin 500 olduğunu söyledi.

 

Almanya biz sizin bu duruşunuzdan endişeleniyoruz.Ey Almanya bu terör meselesi bumerang gibi gelip sizi de vuracaktır. Bizim sizle bi derdimiz yok ama siz teröre yardım ve yataklık etmekle anılacaksınız. Terör örgütleri akrep gibidir eninde sonunda döner kendisini sırtında taşıyanları da vurur. Teröristlere kucak açan Almanya'nın akıbetini hiç de iyi görmüyorum. Almanya'nin FETÖ'nün arka bahçesine dönmesinden endişe ediyoruz.