1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'dan estetik uyarı
Erdoğan'dan estetik uyarı

Erdoğan'dan estetik uyarı

Başbakan Erdoğan, 'vekillere ayrıcalık' tanıyan yasa teklifiyle ilgili tartışmalar üzerine Mehmet Ali Şahin'i arayarak "Bu neyin nesi" diye sordu. Ardından estetik cerrahiyi de kapsayan 7. maddedeki 'her türlü sağlık gideri' ifadesi değiştirildi.

A+A-

AK Parti, CHP,MHP ve BDP bütün grup başkan vekillerinin imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunulan, 'milletvekillerinin mali, sosyal hak ve yükümlülüklerini' düzenleyen kanun teklifi, siyaseti karıştırdı. AK Parti Grubu, kamuoyunda gelen tepkiler üzerine, yasa teklifinin 7.maddesinde değişiklik önergesi verdi. 'Tedavi Hakkı' başlıklı maddedeki 'her türlü sağlık gideri' ifadesi 'sağlık gideri' şeklinde değiştirildi. Bu adımla 'ücretsiz estetik ameliyat' tartışmalarının önü geçilmek istendi. Yasa teklifine 'estetik' ayarı yapılırken, kadın milletvekillerine aynı madde ile doğum izni hakkı getirildi.

ERDOĞAN'IN HABERİ YOK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'i telefonla arayarak yasa teklifiyle ilgili bilgi aldığı öğrenildi. Dün bir televizyon kanalına konuşan Şahin, Başbakan Erdoğan'ın, düzenlemeyle ilgili "Gazetelerde gördüm bir bakalım" dediğini aktardı. Şahin, tartışmalı teklifle ilgili olarak Erdoğan ile telefon görüşmesini şöyle aktardı: "Sayın Başbakanımız aradı İstanbul'dan.

Oda gazetelerde görmüş bunu. 'Bu neyin nesidir' dedi. 'Sayın Başbakanım ben de gazetelerden okudum' dedim. 'Meclis Başkanı bulunduğum dönemde böyle bir hazırlık taslağı bana getirilmişti, ben bunu o dönemde uygun görmemiştim. Şimdi herhalde üzerinde çalışıldı yeniden geldi. İçeriği ile ilgili benimde bilgim yok' dedim. Sayın Başbakan 'Ankara'ya döndüğümüzde bir bakalım' dedi. Öyle kapattık, bu şu demektir, Sayın Başbakan'ın haberi yok."

3. santrali biz inşa edeceğiz

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin artan enerji ihtiyacı ve dışarıya ödenen kaynak düşünüldüğünde, nükleer santral ile adeta 'sessiz devrim' gerçekleştirildiğini bildirdi. Erdoğan, Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongresi'nin açılışında yaptığı konuşmada, 2002'de 300 olan santral sayısını 743'e çıkardıklarını belirtti.

UÇAĞA DA BİNMEYELİM Mİ?

Erdoğan, Japonya ile Sinop'ta nükleer santral inşaatı için anlaştıklarını, Mersin’deki santrali de Rusya'nın yaptığını hatırlattı. Erdoğan, ikinci santralde Türkiye'nin belli bir payının bulunduğunu kaydetti. 3. santrali yaparken, bu payı daha da artırmayı düşündüklerini ifade eden Erdoğan, "Belki de onu biz kendimiz inşa edeceğiz. Mühendislerimizi bu noktada eğitmeye başladık" diye konuştu. Erdoğan, güvenlik konusundaki eleştirilere ise “Kaza yapabilir diye uçağa binmeyecek miyiz” karşılığını verdi.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ