1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'dan flaş açıklamalar!
Erdoğan'dan flaş açıklamalar!

Erdoğan'dan flaş açıklamalar!

"Söz konusu olamaz!"

A+A-

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Erdoğan, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

İşte konuşmasından satır başları:

Dostumuz ve kardeşimiz Türkmenistan ille ilişkilerimiz mükemmel seviyede. Her zaman Türkiye Türkmen kardeşlerinin yanında olacaktır. 3'lü zirvenin bölge istikrarına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bazı devlet adamlarıyla ikili görüşmelerimiz olacak

Bu ziyaretimin hem Türkmenistan'la ilişkimiz Orta Asya'yla ilişkilerimiz açısından hayırlı olmasını temenni ediyorum

Soru cevap

(5. kez dede olması) Bebeğin ve annenin durumu gayet iyi. Sağlıklı bir doğum gerçekleşti. Birinci adı Sadık oldu ama ikinci ismi için istişareler devam ediyor.

ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ

Gaziantep'teki "özel güvenlik bölgesi" uygulamasına ilişkin, "Bölgenin hassasiyetleri çerçevesinde atılmış bir adım, alınmış bir karar. Şu anda 15 gün olarak alınmış bir karardır. 15 günden sonra ne getirir ne götürür bunu gelişmeler gösterecektir" dedi.

Yeni bir doğalgaz anlaşması olabilir mi?

Her zaman bu konuda görüşüyoruz. Bunlar tekrar gündemimizde yer alacak konulardır.

Musul'a asker takviyesi

Biz farklı bir ülkeyiz. Zira başta DAİŞ terör örgütü olmak üzere bölgede yer alan tüm terör örgütleri bizim için tehdit oluşturmaktadır. Oraya farklı ülkelerden gelenlerin bu tehditle alakası yoktur. Ülkemize yapılan bir saldırıdan sonra davet mi bekleyeceğiz. Eğer onlar gerekli tedbirleri alamıyorsa biz alırız. Şu andaki gelişmelerde de gerek DAEŞ'in gerçekleştirmiş olduğu işgal, merkezi yönetim ise hiçbir şey yapamamıştır. Biz 2014 yılında Irak'ın isteği üzerine oraya askerimizi gönderdik. Askeri üs kuruldu.

MİT yetkililerini gönderdik, gerekli görüşmeleri yaptılar. Biz askeri çekmek gibi bir olay söz konusu olamaz. Orada askeri eğitime kararlı şekilde devam edeceğiz.

Irak merkez yönetimiyle arkadaşımız mutabakata dönmüş oldular.