1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan'ı mest eden 2 pankart
Erdoğan'ı mest eden 2 pankart

Erdoğan'ı mest eden 2 pankart

Başbakan Erdoğan memleketi Rize'de halka seslendi; bu 2 pankartı görünce bakın ne dedi

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize mitingine 'Çete yaz Kemal'e yolla üye kartın cebine gelsin' ve 'Kemal bilmemek ayip değildur, yeterki çakturma' pankartları damgasını vurdu. Hemşerilerinin hazırladığı pankartlara hayran kalan Erdoğan, Karadeniz şivesiyle "Benim hemşerularimun heryerinden zaka fişkuriyu da" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları:

CHP'ye benim Rize'mden oy çıkmaması lazım, ölüm nasihattır değil mi? CHP'li vekil Allah'ın ayetine nasıl tiskindirici der. Sen o ayeti İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Toptaş'ın bir sözü mü zannettin. Sen profesör olabilirsin, bilim kadını olabilirsin ama irfan sahibi olamamışsın. Benim Rizeli kardeşim, biz sizden Allah razı olsun deyin bu bize yeter. 8,5 yıl boyunca nice tehditler aldık. Bize nice tuzaklar kurdular ama buna düşmedik. Kastamonu'da Recep kardeşimiz şehit oldu. Biz bunlara boyun eğmeyeceğiz. Bunların bombaları molotof kokteylerine boyun eğmeyeceğiz. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık. Eşkiyaya çapulcuya asla meydanı bırakmadık. Sözün bittiği yerde şiddet ve vahşet başlar. İşte bunların sözü bitti bir düşünceleri kalmadı. Seçimden sonuç alamayacaklarını anlayanlar seçim bürolarımıza saldırıyor. Şuanda dört bir koldan AK Parti'ye karşı saldırıya geçmiş durumdalar, Türkiye'yi eski günlerine getirmeye çalışıyorlar. İttifak halinde AK Parti'yi hedef tahtasına koydular, CHP, MHP, Ergenekon, yandaş, candaş medyaları aynı izaya geçtiler ve gözü kararmış şekilde AK Parti'ye saldırıyorlar ama biz durmak yok yola devam edeceğiz. Durmadan saldırıyorlar 'Çete yaz, Kemal'e yolla üye kartın cebine gelsin'. 87 yaşındaki zatı biliyorsunuz o şimdi CHP'ye akıl hocalığı yapıyor. MHP ile BDP ittifak içindeler.

MHP, BDP'yi savunuyor. MHP'de dün enteresan adeta teşekkür etti, kaset olaylarında MHP'ye arka çıktıkları için adeta teşekkür etti onlara, MHP Genel Başkan Yardımcısı diyor ki; Demekki kendilerine özgü fikir ahlakları, namusları var. Taktir duygusuyla söylemiyorum ama kendi içlerinde ahlakları var' bu nasıl bir anlayış, nasıl bir gidişat.

Buradan öyle bir haykıralım ki Kandil duysun, Silivri duysun' YGS'de yaşanan olaylardan dolayı yüklenmeye başladılar bize, yargı takipsizlik kararı verdi onada hemen karşı çıktılar. Şifre diye başladılar ve deşifre oldular. En son devlet bakanımızHayati Yazıcıbey üzerinden aynı şekilde gençlerin zihnini bulandırmak için tezgah kurdular. Gerekli basın toplantılarını Hayati bey yaptı, daha önceki tezgahlar gibi bunuda bozduk. Lüleburgaz'dan seslendim kendisine, onurun varsa çık açıkla' diye. Açıklayamadı bunu, daha sonra gazetelere düştü, mailmiş, mail senin adınada gönderilebilir ama sen bu tür yapılmış olan iftiraya, ahlaksızlığa sığınırsan buda senin seviyeni gösterir ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun maskesi bir kez daha düştü. Nasıl bir yalancı, müfreti olduğu, temiz insanlara çamur atan biri olduğunu bir kez daha bizler ispat ettik.

Eğer Türkiye'de yürüyen bir yalan ararsanız Kemal Kılıçdaroğlu, akşam değil sabah değil o kadarda sürmüyor bunun yalanı 35 dakka sürüyor geçenlerde bir TV kanalında YÖK'ü kaldıracağım diyor 35 dakika sonra bedelliden elde ettiğim geliri YÖK'e aktaracağım diyor madem kaldırdın YÖK'ü neyin parasını aktaracaksın oraya işte Kemal Kılıçdaroğlu bu çok garip birisi yeter ki böyle muhalefet olsun. Şimdi de bir sürprizden bahsediyor, hani sen elimde önemli bilgiler var diyordun neden o belgeleri, sürprizi açıklamıyorsun? Yoksa bir kez daha rezil olmaktan mı korkuyorsun? 8,5 yıldır aynı şeyi söylüyor, İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı adayı oldu, elimde Topbaş ile belgeler var dedi açıkla dedik, bir dosya bile açıklayamadı. Dedim ki ; Klasör ihtiyacın varsa göndereyim sana' şimdi de benimle ilgili dosyalar hazırlıyormuş, Bahçeli'yi de yanına al, candaş, yandaş medyanı da yanına al varsa dosyam açıkla.

Bunların yaptığı deremende ayran öğütmek, Kemal Kılıçdaroğlu öğütüyor, her seferinde karavana bunlar bu hale geldiler. 1 Milyon 700 bin gencin vebaline girdiler ama bunlar vebal bilmez. Benim milletim bilir ve onu 12 Haziran'da ödetecektir, 2 gündür Kemal Kılıçdaroğlu'nun dönemine ait bir belge gösteriyorum şuanda yine yanımda diyorum ki; SSK genel müdürlüğü döneminde ÖSYM sınav yapamayacak yeterli başvuru yok, acelemiz var diyerek birilerini işe almışsın. Bu işe aldıklarınız kim? Bunları açıkla, isimleri soyisimleri neler, bunlardan kaçtanesinin soyismi sizin ve eşinizin soyismiyle aynı bunları ben söyleyince gel TV'de tartışalım diyor.

Kılıçdaroğlu'ndan önceki genel başkanda TV'den başka birşey söylemedi, malesef o çok sevdiği kameralar Baykal'ın sonun getirdi. Nedir bu televizyon aşkı, kamera aşkı, madem televizyonu çok seviyorsun 'Yalan Rüzgarı' diye bir dizi vardı sende orada çık başrolü oyna. Madem bu kadar meraklısın, 1 kelime 1 işlem programına çık orada kendini ispat et, sen daha çıraklık eğitimini almadın, bu işlere yeni başladın sen önce milli şefinin dizinin dibine otur oradaki eğitimini bitir. Burada bir soru daha var bu sorulara cevap alana kadar yüzüne vurmaya devam edeceğiz. Az önceki dosyanın herşeyi ortaya 11 Ekim 1998 gazetelerde yer alan haberin bir kısmı; SSK genel müdürü Kemal Kılıçdaroğlu 'İsteğim şifai olarak Sosyal güvenlik bakanıyla iletildi, TİSK genel sekreteri Atasay şunu söylüyor 'Kılıçdaroğlu bizden bazılarının yönetimden alınmasını istedi ama biz karşı çıktık çünkü dosyalarına bakıyoruz pırıl pırıl insanlar' Kılıçdaroğlu genel müdürlüğünüz sırasında bu insanları hangi gerekçeyle görevden aldınız? Buna benzer şekilde kaç personelin görevine son verdiniz? Halep oradaysa, Arşın Rize'de işteCHPbudur.

2007 Seçimlerinde Bulancak'ta CHP heyeti ziyaret yapıyor bir köyde Şükrüye nineyi görüyorlar, Şükrüye nine evinin önünde kabak soruyor soruyorlar; Nine bu kabaktan çorbamı yapacaksın? Oğlum kabaktan çorbayı eskiden Halk Partisi zamanında yapardık şimdi biz bunları hayvanlara veriyoruz' işte Halk Partisi bu. 61 Yıl önce bugün Adnan Menderes yeter söz milletindir diyerek iktidara geldi, 10 yıl sonra Menderes'in hükümetini devirenlere darbecilere çanak tuttu. 12 Haziran onun için çok önemli CHP'ye Rize'de evelallah prim vermeyeceğiz.